Personel Alımı

255 Zabıt Katibi, Santral Memuru, VHKİ ve Hizmetli Alımı İçin İlan Yayımlandı

Yüksek Seçim Kurulu merkez ve taşra teşkilatında görevlendirmek üzere memur alımı yapacağını ilan etti. 

KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak memur alımları çok çeşitli kadrolarda yapılacak olup ilanlardan lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar için açık kadrolar bulunuyor. 

YSK tarafından yayımlanan memur alım ilanında yer alan açık kadrolar, ilanlara başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken koşullar ve ilanlara ilişkin genel şartların tamamı haberimizde. İşte YSK 2019 personel alım ilanı detayları.

YSK MEMUR ALIM İLANI YAYIMLADI

Yüksek Seçim Kurulu tarafından yayımlanan memur alım ilanında toplam 255 personel alımı olacak. 

YSK tarafından gerçekleştirilecek bu alımların 201’i kurumun taşra teşkilatında bulunan birimlerine 54’ü ise kurumun merkez teşkilatlarına yapılacak. 

İlanda yer alan açık kadro bilgileri şu şekilde;

Merkez Teşkilatı Kadroları

* 2 mühendis, 7 çözümleyici, 5 programcı, 2 teknisyen, 2 bilgisayar işletmeni, 17 veri hazırlama kontrol işletmeni, 5 şoför, 2 sekreter, 1 santral memuru, 1 kaloriferci ve 10 hizmetli.

Taşra Teşkilatı Kadroları

* 153 Zabıt Katibi, 48 Hizmeli

BAŞVURU ŞARTLARI

Memur alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını yapmadan önce her kadro için ayrı olan mesleki şartlar ile her kadro için aynı olan genel şartları sağlamak zorundalar. 

Ortak Koşullar

YSK ilana başvuruda bulunacak adaylardan; 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartlara haiz olmak, İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için, yapılacak sınavın son başvuru tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartını taşımak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak. şartlarına haiz olmalarını istedi.

KPSS Şartı

Kurumun ilan metninde yer alan açık kadrolar için talep edilen şartlar arasında; 2018 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavında; Lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSS94 puan türlerinden en az 70 puan almış olmak, koşulları bulunuyor. 

Kadrolara Göre Özel Şartlar

* Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ve Zabıt Katibi kadrolarına atanabilmek için; en az lise veya dengi okul mezunu olmak,

* Şoför kadrosuna atanabilmek için; En az lise veya dengi okul mezunu olmak, B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

* Sekreter kadrosuna atanabilmek için; en az yüksekokulların sekreterlik ve büro yönetimi bölüm ya da programlarından mezun olmak,

* Santral memuru ve hizmetli kadrolarına atanabilmek için; en az lise veya dengi okul mezunu olmak.

* Kaloriferci kadrosuna atanabilmek için; 1) En az lise veya dengi okul mezunu olmak, 2) MEB’den onaylı Doğalgaz Kalorifer Ateşçiliği veya Kalorifer ateşçiliği sertifikalarından birine sahip olmak.

* Mühendis kadrosuna atanabilmek için; bilgisayar, bilgisayar bilimi, bilgisayar bilimleri, bilgisayar ve yazılım mühendisliği, bilgisayar bilimleri mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, bilgisayar ve enformatik mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, bilgisayar bilimi ve mühendisliği, kontrol ve bilgisayar mühendisliği, bilgisayar donanımı ve teknolojisi, bilgisayar sistemleri ve ağları, yazılım mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği veya elektrik mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

YSK 255 memur alım ilanı için başvuruda bulunacak adaylar başvuru koşullarına haiz olmaları durumunda başvurularını 14 Ekim tarihinden itibaren yapabilirler. İlana son başvuru tarihi ise 21 Ekim olarak açıklandı. İlana başvurular elektronik ortamda YSK’nın kurumsal internet sitesi üzerinden yapılacak. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir