Personel Alımı

27 İl 41 İlçe için KPSS Şartsız Belediye Memuru ve İşçi Alım İlanları

Kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan personel alımları yeni hafta başında güncellendi. Yayımlanan yeni ilanlarda çok sayıda belediye ve belediyelere bağlı kurumlar için ilanlar yayımlandı. İlanlarda ayrıca SYDV, Kazı Başkanlıkları, İl Özel İdareleri gibi kurumlar için de ilanlar yer aldı. 

YENİ HAFTANIN BELEDİYE PERSONELİ İLANLARI

Yeni hafta başında ilan yayımlayan çok sayıda kamu kurumu bulunuyor. Bu kamu kurumları yayımladıkları ilanlarında onlarca kadro için alım yapacaklarını duyurdular. 

İlan yayımlayan tüm belediyeler, ilanlarında adaylardan KPSS şartı talep etmezken alımların öğrenim şartına göre olacağı duyuruldu. Adaylardan talep edilen diğer koşullar ise mesleki yeterliliklerin sağlanması. Bu kapsamda söz konusu ilanlara dair tüm ayrıntıları sizlere aktarıyoruz. 

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

Belediye personeli alım ilanları için adayların en fazla merak ettikleri konulaırn başında hangi belediyelerin personel alımı yapacağı. 

Her aday yaşadığı şehir için ilan yayımlanıp yayımlanmadığın merak ediyor. Kamu İlanları olarak bizlerde ilan yayımlayan belediyelerin listesini sıralı olarak sizler için derledik. İlanlara göre 27 şehir ve 41 farklı ilçede belediye personeli ve bu il, ilçelerde bulunan kurumlara personel alımı yapılacak.  

Alım Yapılacak İller; Antalya, Balıkesir, Hatay, Konya, Afyonkarahisar, Yalova, Gümüşhane, Mardin, Kocaeli, İzmir, Eskişehir, İzmir, Çanakkale, Diyarbakır, Aydın, İstanbul, Ordu, Nevşehir, Niğde, Burdur, Edirne, Manisa, Muğla, Tekirdağ, Malatya, Çankırı, Samsun.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Belediye personeli alım ilanlarında çok sayıda kadroda personel alım ilanı bulunuyor. Bu kadrolarda hem memur, hem işçi hemde yönetici pozisyonları için alım ilanları yer aldı. 

Buna göre söz konusu ilanlarda yer alan açık pozisyon bilgilerini genel başlıkları sizlere aktarıyoruz.

İlanlarda; Beden İşçisi, Genel İşçi, Saha İşçisi, Şoför, Güvenlik Görevlisi, Düz Memur, Büro Memuru, Büro İşçisi, Ofis Personeli, Vezne, Tahsilat Personelleri, Mühendis, Teknisyen ve Tekniker pozisyonları için Teknik Personel, Yönetici kadrolarına İdari Personel, Belediye kursları için eğitmen ve öğretmen kadroları.

Bu kadroların dışında kalan çok sayıda farklı pozisyon için ilan: Cankurtaran, İlaçlama personeli, antrenör, usta, iş makinesi operatörü ve benzeri kadrolar. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Belediye ve benzeri kurumlar tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken genel başvuru şartlarını aşağıda paylaşıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, 

Bu şartlara ek olarak adayların güvenlik soruşturma sonuçları olumlu olmalı. 

İLANLARA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Söz konusu belediye personeli alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını ilanı yayımlayan belediyeye bizzat yapacaklar. 

Kamuilanlari.com olarak sizlere aşağıda ilanların yayımlandığı İŞKUR bağlantısının adresini verdik. Bu sayfa üzerinden ilan metinlerine ulaşacaksanız. İlan metinlerinde yer alan evraklar ile birlikte başvurunuzu şahsen yapacaksanız. 

Dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisi başvuru süreci. Zira başvurular için adaylara sadece birkaç günlük bir süre tanınıyor.

Belediye Personeli alımı ilan metinleri ve ilanlara dair diğer detaylar için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir