Personel Alımı

28 İl 41 İlçe Belediye Başkanlığı KPSS’siz Memur ve İşçi Alımı İçin İlan Yayımladı

Belediye memuru ve belediye işçisi alımı için yayımlanan ilanları tek bir haberde derledik. 

Belediye Başkanlıkları, il özel idareleri, bakanlıkların ilçelerde bulunan birimleri, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları ve belediyelere bağlı iştirakler tarafından yayımlanan personel alım ilanları 28 farklı şehirde gerçekleştirilecek. 

Şehirlerin yanı sıra çok sayıda ilçe içinde personel alım ilanı yayımlandı. Söz konusu bu belediye memuru ve belediye işçisi alım ilanlarının tamamını sizlerle paylaşıyoruz.

BELEDİYE MEMURU VE İŞÇİSİ ALIM İLANLARI

Haberimizin başında belirttiğimiz gibi belediye personeli alım ilanları 28 il için duyuruldu. Ayrıca bu illerin merkezlerinin yanında ilçeleri içinde çok sayıda alım ilanı bulunuyor. 

Özellikle yaz aylarının gelmesi ile turizm bölgesinde yer alan belediye başkanlıkları çeşitli kadrolarda işçi alımı yapacaklarını duyurdular. İşte halen yayımda olan ilanlara göre alım yapılacak o şehirler.

Alım Yapılacak Şehirlerin Listesi

Aydın, Mersin, Çanakkale, Niğde, Çankırı, Hatay, İzmir, Osmaniye, Bursa, Burdur, İstanbul, Erzurum, Uşak, Ordu, Diyarbakır, Yalova, Tekirdağ, Konya, Şanlıurfa, Muğla, Kocaeli, Antalya, Adana, Kırklareli, Sivas, Bartın, Edirne, Ankara.

HANGİ KADROLARDAN PERSONEL ALIMI YAPILIYOR

Belediye personeli alım ilanında onlarca kadro için alımlar yapılıyor. Bu kadrolara yapılan alımların tamamı KPSS şartsız yapılacak olup adaylar öğrenim durumlarına göre ya da mesleki özelliklere göre başvuru yapacaklar. 

Alım Yapılacak Kadrolar

İlanlarda yer alan kadrolardan bazıları; büro memuru, büro işçisi, güvenlik görevlisi, güvenlik amiri, şoför, yük taşıma şoförü, itfaiye aracı şoförü, iş makinesi operatörleri, ağır vasıta şoförleri, beden işçisi, temizlik işçisi, teknik personel, mühendis, tekniker, teknisyen, eğitmen, öğretmen, usta eğitici, antrenör, idari işler personelleri, halkla ilişkiler personelleri, ofis personelleri.

Bu kadroların dışında çok sayıda daha kadro bulunmaktadır. Adaylar şehre göre ilanları incelemeli ve başvurularını ona göre yapmalılar. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Belediye personeli alım ilanları için adaylardan çok farklı özellikler talep edilebilir. Belediyelerin inisiyatifinde yayımlanan bu şartlar genel başlıkları ile şu şekilde,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ İÇİN DİKKAT

Söz konusu alım ilanlarının neredeyse tamamı çok kısa süreli başvuru süreci ile yayımlanıyor. Adaylar verilen 2 veya 3 günlük süre içinde başvurularını yapmalılar. Başvurular ilan metinlerinde yer alan başvuru evraklarının ilanı yayımlayan belediyenin ilgili birimine şahsen teslimi ile yapılıyor. 

İlanlara ulaşmak için kullanabileceğiniz bağlantı adresi TIKLAYINIZ

Belediye Personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir