Personel Alımı

28 Şehir için İlanlar: İl İl KPSS Şartsız İlkokul Lise ve Üniversite Mezunu Belediye Personeli Alımı

28 farklı şehir ve bu şehirlerde yer alan çok sayıda ilçe için belediye personeli alımı için ilanlar yayımlandı. 

Söz konusu belediye personeli alım ilanları için başvuruda bulunmak isteyecek adayların bilmeleri gereken tüm hususları Kamuilanlari.com olarak sizlere aktarıyoruz. 

Hangi belediye başkanlıklarının personel alımı yapacağı, alımların hangi kadrolarda olduğu, başvuruların nasıl yapılacağı ve diğer tüm detayları araştırdık. İşte Ekim 2019 28 şehir belediye personeli alım ilanları. 

28 FARKLI ŞEHRE BELEDİYE PERSONELİ ALIMI YAPILIYOR

28 farklı şehirde faaliyet gösteren belediye başkanlıkları yayımladıkları duyurular ile personel alımı yapacaklarını duyurdular. 

Çoğunluğu KPSS puan şartı olmadan yayımlanan personel alım ilanları arasında bazen 50 veya 60 KPSS puanıyla ilan edilen alımlar bulunuyor. Bu alımlarda en önemli husus ise alım yapılacak şehirler. Güncel ilanlara göre alım yapılacak 28 şehir şunlar;

Alım Yapılacak Şehirler

Çankırı, Muğla, İstanbul, Aydın, Kars, Ankara, Zonguldak, Çanakkale, Tekirdağ, İzmir, Şanlıurfa, Tekirdağ, Eskişehir, Kayseri, Mersin, Bursa, Trabzon, Sivas, Tokat, Adana, Yalova, Manisa, Osmaniye, Ordu, Çorum, Afyonkarahisar, Bursa, Mersin, 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Belediye personeli alım ilanlarında haberimizin başında da belirttiğimiz gibi farklı öğrenim seviyelerinden mezun adaylar için kadrolar bulunuyor. 

Bu kadrolardan işçi pozisyonlarına ilköğretim ve lise mezunu adaylardan başvuru toplanırken memur pozisyonlarına lise, önlisans ve lisans adayları başvuru yapabiliyor. Bunun yanında ayrıca idari ve yönetim memuru kadrolarına alımlar öğrenim şartından çok mesleki özelliklere göre yapılıyor. 

Genel Olarak Kadrolar

Söz konusu personel alım ilanlarında çok çeşitli meslek gruplarından alımlar yapılıyor. Bu alımlarda yer alan kadroları tek tek bildirmek mümkün olmadığı için ana başlıkları ile aktarıyoruz. 

Memur, ofis personeli, büro memuru, vezne memuru, tahsilat personelleri, yönetim personeli, müdür, şef, müdür yardımcısı kadroları, mühendis, tekniker, teknisyen gibi teknik personel kadroları, öğretmen, öğretici gibi kadrolar, saha personelleri, evrak personelleri, antrenör, cankurtaran, halkla ilişkiler personelleri, onlarca meslek grubundan işçi, vasıflı vasıfsız personel, güvenlik ve şoför kadroları, beden, inşaat, temizlik kadroları. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Belediye personeli alım ilanlarında yer alan başvuru şartları şunlar;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, mesleki özellikleri sağlamak, medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, talep edilen yaş aralığında olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, özel koşulların tamamına haiz olmak, Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak diğer önemli şartlar. 

BAŞVURULAR

Ekim ayı belediye personeli alım ilanlarına hem elektronik hemde şahsen başvuru yapılıyor. Bu kapsamda belediyenin yayımlandığı ilan metninde belirtilen şekilde adaylar başvurularını yapabilirler. 

Belediye Personeli alım ilanlarını görüntülemek için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir