Personel Alımı

29 Ekim DPB iş ilanları! 6900 Devlet Memuru ve Sözleşmeli Personel Kadrosu Burada!

Farklı kamu kurumları ve kuruluşları bünyelerindeki eksikliği karşılamak üzere devlet kadrolarına alım  ilanlarını DPB resmi internet sitesi üzerinden paylaşmaya devam ediyor. DPB’den yapılan açıklamada kamuya memur alımları ve personel alımları için bu ay gelen ve halen aktif başvuru süreci devam eden ilanlarda toplamda 6 bin 900 kişilik kadro ile KPSS puanı ile ve KPSS’siz alım yapılıyor.

Kamuya memur personel alımları için adaylardan bazı nitelikler aranıyor. Bu kapsamda adaylardan özel olarak ve genel olarak bazı nitelikler talep edilmekte olup sırası ile kamuilanlari.com olarak anında  sizlere gerek bildirimler gerekse sitemizde yer verdiğimiz haberlerle paylaşıyoruz. Genel olarak, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri taşıyor olmak gerekiyor.

İşte 29 Ekimde  DPB’de aktif iş ilanları ve detaylara ulaşmanın yolları..

DPB MEMUR ALIM İLANLARINDA YAYINDA OLANLARDAN BAZILARI BURADA:

ADALET BAKANLIĞI 1300 HAKİM VE SAVCI İLANI

CERRAHPAŞA ÜNİVERSİTESİ 7 BİLİŞİM GÖREVLİSİ İLANI

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ 57 PERSONEL ALIM İLANI

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ 20 PERSONEL ALIM İLANI

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 7 MÜFFETTİŞ YARDIMCISI ALIMI

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ 73 PERSONEL ALIM İLANI

HANGİ KURUM VE KURULUŞLAR MEMUR ALACAK?

Ekim ayı  itibari ile yayımlanmış olan ilanlara bakıldığında farklı üniversiteler, Milli Savunma Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Tarım Kredi Kooperatifleri, TÜBİTAK, Sermaye Piyasası Kurulu, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Nükleer Düzenleme Kurumu, İş Bankası, Ceza ve Tevkiefevleri Genel Müdürlüğü,  TMSF, Dışişleri Bakanlığı gibi kamu kurumları veya kuruluşları alım yapıyorlar.

HANGİ POZİSYONLARDA ALIM YAPILACAK?

Kamuya alımlar çeşitli memur kadrolarında ve personel kadrolarında yapılıyor. Bu yönde,  uzman yardımcısı, müfettiş yardımcısı,  iç denetçi, sözleşmeli bilişim personeli, hakim ve savcı adaylığı, hemşire, sağlık teknikeri, sağlık personeli, araştırma görevlisi, doçent, profesör,  çeşitli mühendislik kadrolarında alımlar ve belediyelerde sürekli işçi pozisyonlarında işçi alımları yapılıyor.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİYOR?

Kamuya memur personel alımları için adaylarda bazı nitelikler aranıyor. Bu kapsamda adaylardan özel olarak ve genel olarak bazı nitelikler talep edilmekte olup sırası ile sizlerle paylaşıyoruz.

Genel olarak,

  • 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri taşıyor olmak,
  • Memur kadroları için 35 yaşını doldurmamış olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığına hak kazanmamş olmak,
  • Daha önce görev yapılan kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak,
  • Alımlar en az lise mezunları için geçerli olup alım kadrolarında, Ön Lisans ve Lisans mezunu olan adaylar için alım yapılacak,

KPSS’Lİ KPSS’SİZ ALIMLAR:

Kamuya memur , personel ve işçi alımlarında adaylardan farklı nitelikler talep ediliyor. Bu yönde bazı kurumlar KPSS şartı aramaksızın alım yapıyorlar. Ancak bir çok memur personel alımı ilanlarından KPSS şartı bulunuyor. Bu kapsamda adayların 2018 veya 2019 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranıyor.

DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI

Devlet Personel Başkanlığı, 17 Aralık 1960 tarihinde 160 sayılı Kanunla “Devlet Personel Dairesi” olarak kurulan ve 8 Haziran 1984 tarih ve 217 sayılı KHK ile yeniden düzenlenmesiyle şimdiki adını alarak Başbakanlığa bağlı olarak yeniden kurulan genel bütçeli bir kurumdur.

6900 DPB ALIM İLANLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir