Personel Alımı

29 İl ve 43 İlçe Belediye Başkanlığı KPSS’siz Memur ve İşçi Alımları İçin İlana Çıktı

Belediye başkanlıkları yayımladıkları duyurular ile belediye personeli alımı yapacaklarını ilan ettiler. Bu alımlar hem memur statüsünde olacak hemde belediyelerin çeşitli birimlerinde hizmet vermek için görevlendirilecek geçici ve daimi işçi statüsünde olacak. 

Belediyeler tarafından yayımlanan ve başvuru süreci devam eden bu ilanları sizlere şehir şehir aşağıda aktarıyoruz. 

İlanlara ilişkin bir diğer bilgi ise bu alımların arasında belediye başkanlıklarının yanı sıra vakıfların, il özel idarelerinin, kazı başkanlıkları gibi kurumların da ilanları bulunuyor. 

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

İlanlara başvuruda bulunacak adaylar için en önemli nokta alım yapılacak şehirler. 

Bu noktada adaylar için ilan metinlerinde yer alan şehirleri aşağıda aktarıyoruz. Burada bir hususta alım yapılacak şehirlerin bazıları için yayımlanan ilanlar birden fazla ilana sahip. Bazı şehirlerin ise çok sayıda ilçesi için alım yapılacağı bildirildi. 

Alım Yapılacak Şehirler

Aydın, İstanbul, Muğla, Antalya, Muğla, Kars, Kırklareli, Batman, Afyonkarahisar, Malatya, Nevşehir, Tekirdağ, Bursa, İzmir, Kayseri, Burdur, Çorum, Adana, Edirne, Mersin, Yozgat, Yalova, Zonguldak, Eskişehir, Samsun, Bolu.

KARDO DETAYLARI

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar için diğer bir önemli nokta ise alım yapılacak kadrolar. Burada kadroları toplu halde ve alım yapılacak statüye göre sizlerle paylaşıyoruz. 

Memur Kadroları

Düz memur, tahsildar, idari işler memuru, teknik personel, mühendis, sağlık memurları, tekniker, teknisyen, şoför, danışma memuru, büro memuru, eğitmenler, öğretmenler, halkla ilişkiler personeli, ofis personeli, güvennlik personeli, vezne memuru 

İşçi Kadroları

Beden işçisi, hasta bakım personeli, büro işçisi, temizlik işçisi, iş makinesi sürücüleri, inşaat işçisi büro işçisi, hizmetli, ofis, sağlık işçisi, destek personeli, çöp toplama işçisi, ev temizlik personeli, sahada çalışacak işçi kadroları. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu ilanlar için adayların sağlamaları gereken bazı şartlar bulunuyor. Bu şartlar ana başlıkları ile şu şekilde;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, İlanlarda yer alan açık kadroların mesleki özelliklerini sağlamak, Kamu haklarından mahrum olmamak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak,

İLANLARA BAŞVURU İŞLEMLERİ

Belediye Personeli alımı için yayımlanan ilanlara başvuruda bulunacak adaylar başvurularını belediyenin belirttiği şekillerde yapacaklar. Burada iki yöntem mevcut. Birincisi ilan metninde yer alan evrakların belediyeye teslimi ile şahsen başvuru diğeri ilan metninde yer alan mail adresine özgeçmiş gönderilmesi ile elektronik başvuru. 

İlanlara ulaşmak için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir