Personel Alımı

3 Farklı Tarım Bölge Birliğine 101 Memur Alım İlanı Yayımlandı

Tarım Kredi Kooperatifleri’nin web sayfası üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarına iki yeni ilan daha eklendi. 

Bu ilanlar ile birlikte kurum 3 farklı bölge müdürlüğünde personel alımı yapacak. İlanlarda yer alan açık kadrolar, kadro kontenjan bilgileri ve başvuru detayları şu şekilde,

ALIM YAPILACAK BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun internet sayfası üzerinden yayımlanan ilanlara göre; Mersin Bölge Birliği Kooperatifleri, Gaziantep Bölge Birliği Kooperatifleri ve Tekirdağ Bölge Birliği Kooperatifleri’ne personel alımları olacak. 

Alımlarda toplam 101 personel istihdamı sağlanacak. İlanların bölgelere göre kadro dağılımları ise şu şekilde,

Mersin Bölge Birliği Kooperatifleri bünyesine 37 personel, Tekirdağ Bölge Birliği Kooperatifleri bünyesine 39 personel ve Gaziantep Bölge Birliği Kooperatifleri bünyesine ise 25 personel alımı yapılacak.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar iki kadro için başvuruda bulunabilecekler. 

Alımlar önlisans ve lisans düzeyinden olacak. Ayrıca ilanda en az 60 KPSS puanına sahip olmak şartı bulunuyor. Ancak Ziraat Mühendisi alımları için özel bir şartla KPSS şartı talep edilmiyor. 

Bu bağlamda ilanda yer alan detaylara göre Tarım Kredi Kooperatifi Bölge Müdürlükleri Önlisans mezunu Kooperatif Görevlisi, Lisans mezunu Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendisi alımı yapılacak. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Mersin Bölge Birliği Kooperatifleri, Gaziantep Bölge Birliği Kooperatifleri ve Tekirdağ Bölge Birliği tarafından yayımlanan ilanlara başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken bazı koşullar bulunuyor. Bu koşullar hem kadroya hemde kurumun kendisine göre belirlediği özel koşullardan oluşuyor. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak, 26.04.2019 tarihi itibariyle 30 yaşından büyük olmamak, (26.04.1989 ve daha sonra doğanlar müracaat edebilirler.) Erkeklerde askerlikle ilişkisi olmamak veya tecilli olmak (halen askerlik görevini yapanlar başvuruda bulunabilecek ve sınava katılabileceklerdir), Kamu haklarından mahrum bulunmamak,Görevini yapmaya mani akli ve bedeni hastalığı bulunmamak, Yurdun her yerinde çalışmayı kayıtsız ve şartsız kabul etmek.

İkamet Şartı; Bölge Birliklerine bağlı Kooperatiflerde istihdam edilecek personel adayın veya ailesinin (başvuruda bulunacak adayın anne, baba veya eşinden herhangi biri) Bölge Birliğine bağlı illerde  son 6 aydır ikamet ediyor olması gerekmektedir.

Bölge Müdürlüklerine bağlı iller;

Mersin Bölgesi; Adana, Mersin, Hatay, ve Osmaniye.

Gaziantep Bölgesi; Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis.

Tekirdağ Bölgesi; Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, İstanbul ili Avrupa Yakası ve Çanakkale ili Avrupa Yakası

KPSS Şartı; Adayların ilgili KPSS puanlarından en az 60 almış olmaları gerekiyor. Ziraat Mühendisi kategorisinde başvuruda bulunacak adaylardan, Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olanlar, KPSS şartı aranmaksızın müracaat edebileceklerdir.

BAŞVURU SÜRECİ

Gaziantep bölge müdürlüğü tarafından yayımlanan ilana son başvuru tarihin 5 Nisan, Mersin bölge müdürlüğü için 12 Nisan ve Tekirdağ Bölge Müdürlüğü için ise 12 Nisan olarak açıklandı. İlanlara başvurular alım yapacak bölge müdürlüklerine şahsen yapılacak. 

İlanlara dair detayları; http://www.tarimkredi.org.tr/index.php adresinden ulaşabilirsiniz.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir