Personel Alımı

31 İlde KPSS’siz İlkokul Mezunu Belediye İşçisi, Lise, Önlisans Lisans Mezunu Belediye Memuru Alım İlanı

Yeni hafta başı itibariyle çok sayıda şehirde belediye memuru ve belediye işçisi alımı ilanı yayımlandı. KPSS’siz yayımlanan personel alım ilanlarında çok sayıda meslek grubundan personel alımları olacağı duyuruldu. 

Kamuilanlari.com olarak bizlerde siz okuyucularımıza ilan edilen bu belediye personeli alım ilanlarının tamamını derledik. 

İlan edilen açık kadrolar, alım yapılacak şehirler, öğrenim, deneyim, mesleki özellikler ve belediye personeli alımlarına başvuruların nasıl yapılacağına dair tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

EKİM AYI SONU BELEDİYE PERSONELİ ALIM İLANLARI

Belediye personeli alımı için yayımlanan ilanlarda çok sayıda şehir için alım yapacağını haberimizin başında belirttik. Yayımlanan bu ilanlarda yer alan şehirlerin listesi şu şekilde;

Alım Yapılacak Şehirler

Burdur, Çanakkale, Kastamonu, Mersin, Tokat, İstanbul, Adana, Denizli, Nevşehir, Şırnak, Kocaeli, Tekirdağ, İzmir, Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, Ardahan, Yalova, Şanlıurfa, Sivas, Muğla, Bursa, İzmir, Malatya, Manisa, Bartın, Erzurum, Kırşehir, Bingöl, Adıyaman, Eskişehir.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Belediye personeli alımları için yayımlanan ilanalra başvurular KPSS şartı olmadan yapılıyor. Alımlarda öğrenim şartı ön plana çıkarken mesleki özelliklerde alımlarda belirleyici rol oynuyor. 

İlanlarda ilkokul ve lise mezunu belediye işçisi alımları yapılırken lise, önlisans ve lisans mezunu belediye memuru alımları yapılıyor. Çok sayıda kadroda yapılan alımları Kamuilanlari.com olarak aşağıda aktarıyoruz. 

Belediye Memuru Kadroları

İdari personel, düz memur, itfaiye eri, tahsildar, idari işler memuru, müdür, zabıta memuru, teknik personel, eğitmenler, mühendis, fatura tahsilat personeli, müdür yardımcısı, sağlık memurları, muhasebe memuru, tekniker, ofis memuru, vezne memuru  teknisyen, şoför, danışma memuru, güvenlik personeli, büro memuru, öğretmenler, halkla ilişkiler personeli, ofis personeli, gazeteci.

Belediye İşçisi Kadroları

Beden işçisi, inşaat işçisi, temizlik işçisi, çöp toplama işçisi, büro işçisi, şoför, güvenlik görevlisi, teknik personel, çeşitli meslek gruplarında usta ve ustabaşı kadroları, aşçı, asşçı yardımcısı, bulaşıkçı, hizmetli, hademe, kaloriferci, saha işçisi, park bahçe işçisi.

BAŞVURU ŞARTLARI 

Belediye memuru ve belediye işçisi alımları için adayların sağlamaları gereken çok sayıda başvuru şartı bulunuyor. 

Adaylar bu başvuru şartlarını sağlamaları durumunda ilanlara başvuruları kabul edilecek. Bu kapsamda adayların özellikle öğrenim ve mesleki özelliklere haiz olmaları gerekiyor. Ana başlıkları ile o şartlar;

Belediyeler tarafından ilan edilen alımlarda yer alan memur ve işçi pozisyonları için belirlenen eğitim şartını sağlamak. En az ilkokul mezunu olmak ve kadroya göre lise, önlisans ve lisans mezunu olmak şartını sağlamak.

Öğrenim şartının dışında adayların ayrıca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, kamu haklarından mahrum olmamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak diğer koşullar. 

Bunun yanında özellikle bazı ilanlar için adayların belirli süreli deneyime sahip olması isteniyor. O şartların tamamının da sağlanması gerekiyor. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

31 şehir için KPSS’siz belediye memuru ve belediye işçisi alımları için başvuruda bulunacak adaylar başvurularını şahsen yapacaklar. Ancak bazı kurumlar başvuruların e-mail üzerinden özgeçmiş gönderilmesi suretiyle yapıyorlar. İlan metinlerinde yer alan tüm bu detaylar için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.

Belediye Personeli alım ilanları için TIKLAYINIZ 

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir