Personel Alımı

35 Şehir İçin Belediye Personeli Alım İlanı: KPSS’siz Memur ve İşçi Meslek Grupları

Çok sayıda belediye başkanlığı yayımladıkları duyurular ile okul öncesi dönemde memur personel ile işçi alımları yapacaklarını ilan ettiler. 

Bu ilanlarda onlarca meslek grubundan belediye işçisi alımları yapılacağı duyulurken çok sayıda alanda da memur personel alımları olacağı bildirildi. Alımlara ilişkin diğer bir önemli nokta ise bu ilanların tamamının belediye başkanlıklarının ilanlarından oluşmaması.

Söz konusu ilanlar arasında çok sayıda bakanlığın altı birimi olarak faaliyet gösteren kurumların duyuruları da yer alıyor. 

BELEDİYE VE KURUM İLANLARI

İŞKUR üzerinden kurum dışı memur personel alım ilanları sayfasından duyurulan bu alımlara ilişkin en önemli detay kadro bilgileri. 

Alımların birçoğu KPSS şartı olmadan yapılacak. Bu KPSS’siz alımlar öğrenim durumuna göre yapılırken şartlar şu şekilde oluşmakta. İşçi kadrolarına ilköğretim ve lise mezunu adaylar, memur kadrolarına ise lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuru yapabilecek. 

İlanlara ilişkin genel bilgilerin dışında yer alan önemli bilgiler ise şu şekilde;

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER TEK TEK SIRALI LİSTE

İŞKUR üzerinden ilan edilen personel alım ilanlarına göre memur personel yada kamu işçisi alımı yapılacak olan şehirler şunlar;

35 İl için İlan Yayımlandı

Aydın, İstanbul, Malatya, Kastamonu, Denizli, Ordu, Muğla, Konya, İzmir, Hatay, Adana, Çorum, Bursa, Eskişehir, Tekirdağ, Antalya, Çanakkale, Gümüşhane, Ankara, BUrdur, Erzurum, Afyonkarahisar, Edirne, Şırnak, Manisa, Kırklareli, Kütahya, Eskişehir, Rize, Ağrı, Antalya, Mardin, Mersin, Niğde, Tokat.

MEMUR PERSONEL İLE İŞÇİ KADROLARI

Söz konusu personel alım ilanlarında alımların memur personel ve işçi kadrolarına yapılacağını aktarmıştık. 

Onlarca meslek grubundan yayımlanan bu personel alımları için adayların başvuruda bulunabilecekleri kadroları bir bir aşağıda aktarıyoruz. Ancak çok sayıda ilan bulunduğu için bu alımları toplu olarak sizlere aktarıyoruz. 

Adaylar kendi şehirleri için yayımlanan ilanları haberimizin altında bulunan bağlantı aracılığıyla inceleyebilirler. 

Memur Kadroları KPSS’li/KPSS’siz

İdari personel, düz memur, itfaiye eri, tahsildar, idari işler memuru, müdür, zabıta memuru, teknik personel, eğitmenler, mühendis, fatura tahsilat personeli, müdür yardımcısı, sağlık memurları, muhasebe memuru, tekniker, ofis memuru, vezne memuru  teknisyen, şoför, danışma memuru, güvenlik personeli, büro memuru, öğretmenler, halkla ilişkiler personeli, ofis personeli, gazeteci.

İşçi Kadroları KPSS’siz İlkokul Lise Mezunu

Yardımcı itfaiye personeli, hasta bakım personeli, karşılama personeli, büro işçisi, çöp toplama personeli temizlik işçisi, park bahçe işçisi iş makinesi sürücüleri, operatörler, inşaat işçisi, hizmetli büro işçisi, hizmetli, hademe, ofis, sağlık işçisi, yardımcı personel, destek personeli, ev temizlik personeli, sahada çalışacak işçi kadroları.

BAŞVURULAR İÇİN SON BAŞVURU TARİHİNE DİKKAT

İlanlara başvuruda bulunacak adaylar başvurularını ilan metinlerinde yer alan talebe göre yapacaklar. Bunun için belediyeler ve diğer kurumlar adayların şahsen başvuruda bulunmalarını isterken bazı kurumlar nadir de olsa elektronik başvuru kabul ediyorlar. Ayrıca ilan süreçlerine dikkat çünkü belediye ilanları bir veya günlük başvuru süreçleri yayınlanabiliyor. 

Belediye Personeli alım ilanlarını görüntülemek için TIKLAYINIZ 

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir