Personel Alımı

36 Şehir İçin İl İl İlçe İlçe Belediye Personeli Alım İlanları! KPSS’siz Memur ve İşçi Kadroları

Belediye Başkanlıkları, İl Özel İdareleri, Kazı Başkanlıkları, SYDV’ler, Belediyelerin Alt Birimleri, Bakanlıklara bağlı İl Müdürlükleri, Kurumların Alt Birimleri KPSS şartı olmadan personel alımı yapıyorlar. 

Kamuilanlari.com olarak bizlerde bu haberimizde siz okuyucularımıza çoğunluğu belediyeler tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını derledik. Bu kapsamda;

* Belediye personeli alımı yapacak 36 şehrin listesi,

* Belediye memuru ve belediye işçisi alımlarında yer alan meslek grupları

* Başvuru işlemleri ve sürecinde dikkat edilmesi gereken hususlar,

Tüm bu konu başlıklarını siz okuyucularımız için tek tek ele alacağız. Konuya ilişkin tüm bilinmesi gereken detaylar şu şekilde;

BELEDİYE PERSONELİ ALIM İLANLARI

Belediye personeli alımı için yayımlanan personel alım ilanlarında çok sayıda meslek grubu personel alım ilanı bulunuyor. Bu ilanlarda en az okur yazar seviyesi ile ilköğretim mezunu adaylar arasından belediye işçisi alımları olacağı duyurulurken memur alımlarında başvuru şartları değişiyor. 

Memur alımlarında en az lise mezunu olmak gerekiyor. İlanlarda önlisans ve lisans mezunu adaylar içinde çok sayıda alım ilanı bulunuyor. Ayrıca aynı kadrolar için farklı belediyelerin yayımladığı ilanlarda bu öğrenim şartı da değişiklik gösteriyor. 

İlanların çok büyük bir kısmı için ortak olan nokta ise adaylardan KPSS şartı talep edilmemesi. 

36 ŞEHİR İÇİN PERSONEL ALIM İLANI

Yukarıda saydığımız kamu kurumları tarafından yayımlanan ilanlara göre 36 farklı şehirde çoğunluğu belediye başkanlığı olmak üzere belediye personeli alımı yapılacağı açıklandı. Ayrıca bazı şehirler için birden fazla ilan bulunuyor. Bu ilan sayısı bir şehir için 6 veya 7 olabiliyor. 

Aynı şehir için yayımlanan ilanların bazıları farklı ilçeler için. Bu kapsamda çok fazla bölgede personel alımı yapılacağı ilan edildi. İşte o liste;

İl İl Alım Yapılacak Şehirlerin Listesi

Aydın, Muğla, Çanakkale, Çankırı, İzmir, Kocaeli, İstanbul, Çorum, Ankara, Karaman, Ağrı, Hatay, Burdur, Afyonkarahisar, Tekirdağ, Nevşehir, Malatya, Yalova, Antalya, Erzurum, Bursa, Mersin, Gümüşhane, Bartın, Kayseri, Niğde, Kars, Tokat, Manisa, Sivas, Trabzon, Samsun, Adana, Balıkesir, Denizli, Diyarbakır.

MEMUR VE İŞÇİ KADROLARI

Adayları en çok ilgilendiren konu ise kadrolar. Memur ve işçi pozisyonları için yayımlanan ilanlarda yer alan açık kadrolar genel başlıkları ile şu şekilde;

Memur Pozisyonları

Düz memur, danışma memuru, büro memuru, ofis personeli, vezne memuru, basınla ilişkiler personelleri, tahsildar, idari işler memuru, teknik personel, mühendis, tekniker, teknisyen güvenlik, şoför, sağlık memurları, eğitmenler, öğretmenler, halkla ilişkiler personelleri.

İşçi Pozisyonları

Beden işçisi, büro işçisi, temizlik işçisi, destek personeli, çöp toplama işçisi, büro işçisi, hizmetli, ofis, şoför, güvenlik, sağlık işçisi, hasta bakım personeli, ev temizlik personeli, sahada çalışacak işçi kadroları, iş makinesi sürücüleri, inşaat işçisi.

BELEDİYE İLANLARI İÇİN GENEL VE ÖZEL KOŞULLAR

Belediye personeli alımı yapacak olan belediye başkanlıkları adayların aşağıda yer alan genel ve özel şartları sağlamalarını istiyor. Bu şartlar alım yapılacak kadroya göre değişkenlik gösterebilir ancak ana başlıkları ile aşağıda yer aldığı gibi. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak diğer önemli şartlar. 

Bu şartların dışında belediyeler adaylardan deneyim şartı talep edebilir. Bazı belediyelerin ilanları il geneli, bazıları ilçe geneli başvuru kabul ederken bazıları ise tüm başvuruları kabul ediyor. 

İLANLARA BAŞVURU İŞLEMLERİ

Adaylar başvurularını şahsen yapacaklar. Posta yolu ile başvuru kabul eden çok az kurum var. Zira ilanlara başvuru sürecide buna engel. Belediye ve bu tür kurumların ilanları için genellikle 3 veya 4 günlük süreler içinde başvuru yapılması isteniyor. 

İlanlara dair detayları aşağıda yer alan bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Belediye Personeli alım ilanlarını görüntülemek için TIKLAYINIZ

Belediye Personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir