Personel Alımı

4 Farklı Bakanlık KPSS’li/KPSS’siz 2698 Kamu Personeli Alımı Yapacağını Duyurdu

4 farklı bakanlık Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımladıkları alım ilanları çok sayıda pozisyonda personel alımı yapacaklarını ilan ettiler. Alım yapacak bakanlıklar ve bu bakanlıkların yayımladığı ilanlara dair detaylar sizlerle.

ALIM YAPILACAK KADRO BİLGİLERİ

Yayımlanan ilanlara göre sağlık bakanlığı 1480 personel ataması yapacak. İçişleri Bakanlığı ise 1200 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda 5 personel alımı yapılacağı ilan edilirken Milli Eğitim Bakanlığı 13 personel alımı için ilana çıktı. 

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında atamaların eczacı, uzman diş tabibi, diş tabibi, tabip ve uzman tabip unvanlarına yapılacağı bildirildi. 

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanında ise en az 60 KPSS ile 964 Büro Memuru alımı yapılacağı açıklandı. Bu kadronun yanında bakanlık ayrıca Arşiv Uzmanı, Şehir Plancısı, Elektrik Elektronik Mühendisi, Bilgisayar Teknikeri, Teknisyen pozisyonlarına personel alımları gerçekleştirecek. 

Milli Eğitim Bakanlığı’nca DPB’de yayımlanan ilanda, bakanlığın ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere 13 sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacağı ilan edildi.

Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında Hukuk Müşaviri Pozisyonu için personel alımı olacağı bildirildi. 

BAŞVURU KOŞULLARI

4 farklı bakanlık tarafından yayımlanan personel alım ilanında yer alan tüm adayların genel başvuru koşullarını sağlamaları gerekiyor. Ayrıca ilan metinlerinde yer alan özel şartlarında sağlanması gerekiyor. Bu başvuru koşulları ana başlıkları ile şu şekilde,

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen nitelikleri taşımak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak.Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,Türk Ceza Kanununun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

Bu şartların dışında adayların ayrıca KPSS, Yaş, Öğrenim ve Belge Sertifika gibi koşulları sağlamaları gerekiyor. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar için ilan metinleri ve ilanlarda yer alan özel koşullara dair detayları aşağıda aktarıyoruz. 

Sağlık Bakanlığı Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Milli Eğitim Bakanlığı Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Dışişleri Bakanlığı Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

İçişleri Bakanlığı Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ
 

Kamu personeli alım ilanlarından haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir