Personel Alımı

40 bin öğretmen alımı yapılacak! MEB’den öğretmen atamaları bekleyenlere müjde!

Türkiye’de 460 bin atanamayan öğretmen var. Eğer Milli Eğitim Bakanlığı bu işe kesin bir çözüm bulmaz ise 2023 yılında bu sayı 1 milyonu geçecek. Bugüne kadar öğretmen atamaları ile ilgili kesin bir bilgi ile açıklama yapmayan MEB, bugün 2020 yılı öğretmen atamaları hakkında flaş müjdeli açıklama yaptı. MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, 2020 yılı öğretmen atamaları ile ilgili olarak, 40 bin öğretmen alımı yapılacağı müjdesi verdi.

Şu anda 460 bin atanamayan öğretmenleri düşündükçe bu rakam çok az geldi ama nispeten de olsa, öğretmen atamasına ilişkin verilen bu rakam, binlerce öğretmen adayına umut oldu.

Genel Müdür Aydoğdu öğretmen atamaları ile ilgili yaptığı açıklamada “Değerli arkadaşlar, sadece şunu söyleyebilirim. Atama sayısının beklentileri karşılayabilecek düzeyde olması için Sayın Bakanımız Ziya Selçuk’un görüşmeleri kararlılıkla devam etmektedir” dedi. Aydoğdu’nun bu paylaşımına kısa sürece yüzlerce cevap veren öğretmen adayları, 20 bin atamayı kabul etmediklerini vurguladı.

ÖĞRETMENLER EN AZ 40 BİN BEKLİYOR

2023’e kadar öğretmen atamaları dengeli yapılmazsa yeni mezunlar da eklenince atama bekleyen aday öğretmen sayısının 1 milyon kişiyi geçmesi beklenirken öğretmenler umut veren paylaşım üzerine Genel Müdür Hamza Aydoğdu’du dan Şubat ataması için en az 40 bin öğretmen ataması beklediklerini bildiren paylaşımlar yaptı.

KAÇ ÖĞRETMEN ALIMI YAPILACAĞI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Türkiye’de 460 bin öğretmen adayı uzun zamandır öğretmen atamalarıyla ilgili sürecin netleşmesini bekliyor. Atamalarla ilgili sessizliğini koruyan MEB’den sonunda atamalarla ilgili Maliye Bakanlığı’yla bizzat Bakan Ziya Selçuk’un Şubat 2020 Öğretmen Atamalarıyla ilgili kararlılıkla görüşme yaptığına dair umut veren bir paylaşım yapıldı. Atama sayısının 2 hafta içinde netleşmesi bekleniyor.

ÖĞRETMEN ADAYLARI NE DEDİ?

“Ufak da olsa sonunda bi şeyler duyduğum için bile mutluyum. Ne hallere düştük. Teşekkür ederiz“

“Çok şükür bize bir açıklama yaptınız. Lütfen emeklerimizin karşılığını istiyoruz. 20 bin kabul edilemez”

“Lütfen, Şubat ataması en az 40 bin olsun. Mağdur olmak istemiyoruz. 20 bin 30 binli sayılar çok çok az. Lütfen lütfen”

“700.000 atama bekleyen öğretmenler dururken, 200 bin açık varken bu kabul edilemez. 60 bin atama istiyoruz”

“Hocam çok sağolun içimize su serptiniz inşallah iyi bir rakam çıkar”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir