Personel Alımı

41 Belediye Başkanlığı Mart Ayı Belediye Memuru ve İşçisi Alım İlanı Yayımladı

Kamu İlanları olarak siz okuyucularımıza belediye personeli alım ilanlarını sık sık aktarıyoruz. Belediyeler tarafından birkaç günlük başvuru süreçleri ile yayımlanan ilanlar Şubat ayı sonu, Mart ayı başı itibariyle güncellendi.

Yapılan bu güncellemenin ardından onlarca belediye başkanlığı ve belediyelere bağlı alt birimler tarafından çok sayıda kadroda personel alımı yapılacağı ilan edildi. Bu alımlara dair bilinmesi gereken tüm detayları ve İŞKUR üzerinden yayımlanan bu ilanları sizlere aktarıyoruz. 

BELEDİYE PERSONELİ ALIM İLANLARI

Belediye Başkanlıkları Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımladıkları personel alım ilanlarında farklı pozisyonlarda personel alımları yapacaklarını duyurdular. 

Bu alım ilanlarında en az okur yazar seviyesinde ve ilkokul mezunu adaylar arasından belediye işçisi alımları yapılıyor. Bu alımlar için ise adayların mesleki özelliklere sahip olmaları gerekiyor. Bunun yanında ayrıca belediye memuru alımları da yapılıyor. 

Belediye memuru olmak isteyen adayların ise en az lise mezunu olmaları isteniyor. Bu alım ilanları arasında ise çok sayıda pozisyon bulunuyor. Burada ise dikkat edilmesi gereken şu husus bulunuyor. Bazı belediyeler aynı kadro için ilan yayımlıyorlar. Ancak aynı kadroya farklı başvuru koşulları talep ediyorlar. Bu bakımdan adayların her belediye ilanını yakından ve dikkatli incelemesi gerekiyor. 

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

Haberimizin başında belirttiğimiz gibi 41 belediye başkanlığı ve bu belediyelere bağlı birimler tarafından alım ilanları yayımlandı. Bu kamu personeli alımı ilanları ise çok sayıda şehirde bulunuyor. Belediyelerin bulunduğu bu şehirlerin listesini sizlerle paylaşıyoruz. 

Alım Yapılacak 26 Şehir

Diyarbakır, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Bartın, Çanakkale, Kırıkkale, Antalya, Aydın, İzmir, Manisa, Edirne, Gümüşhane, Şırnak, Eskişehir, Balıkesir, Ağrı, Konya, Mersin Yalova, Çorum, Nevşehir, Tekirdağ, Aydın, Gaziantep. 

ALIM YAPACAK 41 BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Kadrolarında personel açığı bulunan ve bu açığını gidermek üzere personel alım ilanı yayımlayan 41 belediye başkanlığı ve birimleri. 

1. Grup: Diyarbakır Kocaköy Belediyesi, İstanbul Beyoğlu Belediyesi, İzmir Çeşme Belediyesi, İstanbul Kadıköy Belediyesi, Ankara TÜBİTAK Kurumu, Bursa Belediyesi, Bartın Belediyesi, Çanakkale Eceabat Belediyesi, Kırıkkale Keskin SYDV, Kırklareli İl Özel İdaresi, Antalya Kaş Belediyesi, Aydın Bozbel, İzmir Bayındır, İzmir Tire Belediyesi,  

2. Grup: Manise Belediyesi, İstanbul Kağıthane Belediyesi, Edirne Küplü Belediyesi, İzmir Boronava Belediyesi, Gümüşhane İl Özel İdaresi, Bursa Büyükorhan SYDV, Şırnak Şenoba Belediyesi, Eskişehir Espark, Edirne Meriç Belediyesi, Balıkesir Edremit Belediyesi, Eskişehir Çifteler Beleditesi, İstanbul Kadıköy Belediyesi, Bursa Orhaneli Belediyesi, Ağrı Taşlıçay Belediyesi, Aydın Ege,

3 Grup: Konya Emirgazi SYDV, Aydın DİBEL, Mersin Seltaş, Yalova Esenköy, Eskişehir Alpubel, Çorum Laçin Belediyesi, İzmir Biyotip ve Genom Merkezi, Nevşehir Ürgüp Belediyesi, Ankara Sinkent, Burdur Yeşilova Belediyesi, Tekirdarğ Hayabolu Belediyesi, Adana Seyhan, Adana Yeni Yüreğir, Aydın Çipaş Aydın Kocarlı Belediye Başkanlığı, Gaziantep Araban Belediyesi, İstanbul Bağcılar Belediyesi, Kırıkkale Sulakyurt, İzmir İzelman.

ALIM YAPILACAK BELEDİYE PERSONELİ KADROLARI

Yukarıda yer alan şehirde bulunan belediye başkanlıklarını yayımlandığı memur ve işçi alımlarında onlarca pozisyon için ilan bulunuyor. Sürekli bilinen meslek gruplarının yanı sıra belediyeler çok farklı pozisyonlar için ilanlar yayımlayabiliyorlar. 

Adayların kadrolara dair net bilgi edinmesi için haberimizin altında yer alan bağlantı üzerinden ilan metinlerini dikkatli incelemeleri gerekiyor.

Bizlerde siz okuyucularımıza bu kadroları sizlere ana başlıkları ile aktarıyoruz. 

Alım Yapılacak Meslek Grupları

Belediye memuru ve işçisi alım ilanlarında en fazla alım ilanı bulunan meslek grupları arasında Büro Memuru, Büro İşçisi, Ofis Personeli, Vezne, Tahsilat, Evrak, Personelleri, Büro İşçisi, Mühendis, Tekniker, Teknisyen, Saha Personeli, Öğretmen, Eğitmen, Sağlık İşçisi, temizlik personeli, park bahçe personelleri, hizmetli, hademe, İş makinesi operatörü, inşaat işçisi, İdari İşler Personeli, Halkla İlişkiler Personelleri, farklı branşlarda teknik personeller, otobüs şoförü, makam aracı şoförü gibi kadrolarda personel alımları bulunuyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Belediye Memuru ve Belediye İşçisi, kadroları için yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken koşullar bulunuyor. Bu başvuru koşulları üç aşamadan oluşuyor.

Birinci aşama tüm belediye personeli alım ilanları için geçerli olan, hem memur hemde işçi kadroları için başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları.

İkinci aşama belediyelerin kendilerine göre belirledikleri ve aynı kadrolar için farklılık gösteren şartlar. Bu şartlar ise ehliyet, deneyim gibi kurumun inisiyatifinde olan şartlar,

Üçüncü aşama ise ilanlarda yer alan kadrolar ve mesleklere göre belirlenen özel başvuru koşulları.

Genel Başlıkları İle Başvuru Koşulları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

İlan edilen alım ilanlarında yer alan şehirler ve kurumlara yapılacak belediye memuru alım ilanlarına başvurular şahsen yapılacak. Adaylar öncelikle hangi ilana başvuruda bulunacaklarsa o ilan için yayımlanan başvuru kılavuzunda yer alan başvuru evraklarını tamamlayacaklar. Adaylar bu başvuru evrakları daha sonra ilgili belediyenin yazı işleri müdürlüğüne teslim edecekler. 

Adaylar Dikkat

Adayların başvuru sürecinde dikkat etmeleri gereken en önemli nokta başvuru süreci. Belediye başkanlıkları bu konuda çok hızlı olunmasını talep edebiliyorlar. Zira bazı belediye memuru ve işçisi alım ilanları sadece 1 veya 2 günlük başvuru süreçleri ile ilana çıkıyor. 

İLANLARI NASIL GÖRÜNTÜLERİM?

İlanlara başvuruda bulunacak adaylar ilanları İŞKUR üzerinden görüntüleyecekler. İŞKUR üzerinde yer alan Kurum Dışı Personel Alımı sayfası üzerinden yayımlanan ilanlara aşağıda yer alan bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Belediye işçisi ve memuru alım ilanlarına dair diğer detaylar için; https://goo.gl/AaJhP6 (bağlantıyı kopyalayın, tarayıcınıza yapıştırın ve enter tuşuna basın)

Belediye Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir