Personel Alımı

47 İl ve İlçe Belediyesi KPSS’siz Belediye Personeli Alıyor: İl İl Memur, İşçi Alım Listesi

Seçim sürecinin tamamlanmasının ve yeni belediyelerin göreve başlamasının ardından çok sayıda belediye başkanlığı memur yada işçi alım ilanları yayımladılar. 

Yayımlanan bu ilanlarda çok sayıda il ve ilçe belediye başkanlığına belediye personeli alımları yapılacağı duyuruldu. İlanlarda en az okur yazar seviyesinde işçi alımları ve en az lise seviyesinde memur alımları yapılacak. 

KPSS’siz yayımlanan bu alım ilanlarında dikkat edilmesi gereken tüm hususlar ile ilanlara başvuru yapmak isteyen adayların yapmaları gereken işlemlere dair tüm bilgileri haberimizde aktarıyoruz. 

YENİ BELEDİYE PERSONELİ ALIM İLANLARI

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayımlanan belediye personeli alım ilanlarında çok sayıda il ve ilçe için alım yapılacağını aktarmıştık. İlanlarda yer alan alımların il il sıralı listesi şu şekilde,

Belediye Memuru ve İşçisi Alımı İçin İlan Yayımlayan Belediyeler

1. Grup: Muğla, Kastamonu, Burdur, Eskişehir Günyüzü, Adıyaman Gerger, Kayseri Yahyalı, Konya Doğanhisar, Zonguldak, Sinop, Kırklareli Kıyıköy, Karabük Eflani, Erzurum Pasinler, Burdur Bucak, Bursa, Aydın, Kırıkkale Sulakyurt, Çanakkale Kepez, Giresun Şebin, İstanbul Beyoğlu

2. Grup: Ordu Korgan, Ordu İkizce, Ordu Aybastı, Niğde Bor, Çanakkale Gelibolu, Afyon, Tokat Niksar, Adana Karaisalı, Sivas, Düzce, Gaziantep, Antalya, Ordu Altınordu, Burdur Salda Gölü, Çanakkale Umurbey, Manisa, Çanakkale Bayramiç.

3. Grup: Zonguldah Ereğli, Ağrı Tutak, Erzurum Narman, Kırklaeli Pınarhisar, Kırklareli Alpullu, Aydın Koçarlı, Antalya Kemer, İstanbul Esenler Belediyesi, İzmir Beydağ, İzmir Bayındır, Eskişehir Mihallıçcık Konya Cumra.

BELEDİYE PERSONELİ AÇIK KADROLAR

Belediye başkanlıkları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan bilgilere göre alımlarda onlarca pozisyonda ilan bulunuyor. Hem memur kadrolarına, hem işçi kadrolarına yapılacak bu alımlara ek ayrıca yönetim birimleri için yayımlanan ilanlarda bulunuyor. 

Bu çerçevede yayımlanan ilanlarda yer alan memur ve işçi kadroları ana başlıkları ile şu şekilde,

Memur Kadroları

Alım yapılacak belediye memuru kadroları arasında; düz memur, büro memuru, vezne memuru, tahsildar, idari işler memuru, güvenlik, şoför, teknik personel, mühendis, tekniker, teknisyen, sağlık memurları, eğitmenler, öğretmenler, halkla ilişkiler personelleri yer alıyor. 

İşçi Kadroları

Belediyeler tarafından yayımlanan işçi alım ilanlarında çok sayıda açık pozisyon bulunuyor. Bu pozisyonlar; beden işçisi, genel işçi, temizlik işçisi, çöp toplama işçisi, büro işçisi, hizmetli, ofis, şoför, güvenlik, sağlık işçisi, hasta bakım personeli, ev temizlik personeli, sahada çalışacak işçi kadroları, iş makinesi sürücüleri, inşaat işçisi.

BAŞVURU KOŞULLARI

Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlara başvuru şartları aynı kadro için bile olsa farklı belediyeler için değişkenlik gösterir. Adayların bu kapsamda her belediye ilanını ayrı ayrı incelemesi gerekiyor. 

Kamu İlanları olarak yayımlanan bu başvuru koşullarını ana başlıkları ile sizlere aktarıyoruz. 

İlanlara başvuru yapacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ilk şart. Bunun yanında kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak diğer önemli şartlar.

Bu şartlara ek olarak adayların ayrıca işe alım sürecinde yapılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçlarının olumlu olması isteniyor. 

BAŞVURU SÜRECİNE DİKKAT

Belediye personeli alım ilanlarında dikkat edilecek en önemli husus ilanlarda başvuru süreci. Çünkü belediye başkanlıkları adaylara en fazla bir kaç gün başvuru hakkı tanıyor. Bunun yanında bazı belediyeler sadece 8 saatlik bir başvuru süreci ile alımları tamamlıyorlar.

BAŞVURULAR NEREYE NASIL YAPILACAK?

Yayımlanan belediye personeli alım ilanlarının neredeyse tamamına yakınına başvurular şahsen yapılacak. Belediyeler tarafından ayrı ayrı belirlenen başvuru evraklarını toplayan adaylar başvurularını kurumlara giderek evrak teslim etmek suretiyle bizzat yapacaklar. 

Belediye Personeli alım ilanlarını görüntülemek için TIKLAYINIZ

Belediye Personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir