Personel Alımı

50, 55 ve 60 KPSS Puanı İle İlan Edilen Devlet Memuru Alımları

Kamu kurumları Devlet Personel Başkanlığı ya da başka platformlar üzerinden yayımladıkları personel alım ilanları ile memur alımı yapmaya devam ediyorlar. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde yayımlanan ve başvuru süreci devam eden ilanları derledik. 

Söz konusu personel alım ilanlarında yer alan açık kadrolar, adaylardan talep edilen başvuru koşulları ve ilanlara dair dikkat edilmesi gereken hususları sizlerle paylaşıyoruz. 

KPSS PUAN SIRALAMASINA GÖRE MEMUR ALIMLARI

DPB, İŞKUR veya kendilerine ait kurumsal internet sitesi üzerinden yayımladıkları ilanlar ile memur alımı yapacağını ilan eden devlet kurumları ve alım yapacakları kadro detayları şu şekilde,

* İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü yayımladığı bir ilan ile en az 50 KPSS ile sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Alımlar en az lise mezunu adaylar arasından olacak.

* Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi DPB aracılığıyla adaylara duyurduğu personel alım ilanında ise KPSS’ye girmiş olmak şartıyla 18 personel alımı yapacağını ilan etti. Üniversite bu alımlara ek olarak ayrıca KPSS şartsız da bir personel alımı yapacak. 

* Tarım Kredi Kooperatifleri resmi internet sitesi aracılığıyla bir ilan yayımladı. Kurum ilanında İzmir Bölge Müdürlüğü ve Erzurum Bölge Müdürlüğü için personel alımı yapacağını duyurdu. İki ilana da 60 KPSS puanıyla başvuru yapılabilecek. 

* DPB’de yayımlanan ilanlardan birisi de TÜBİTAK personel alım ilanı. TÜBİTAK yayımladığı ilanında KPSS şartı olmadan 21 personel alımı yapacağını duyurdu. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını yapmadan önce aşağıda yer alan başvuru koşullarını sağlamalılar. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. İlan metninde yer alan KPSS şartını sağlamak. Kamu Haklarından mahrum olmamak, Alım yapılacak pozisyona göre belirlenen öğrenim şartına haiz olmak, Talep edilen mesleki özellikleri sağlamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak.  657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Kurumların belirlediği yaş aralığında bulunmak.

İLAN METİNLERİ

Söz konusu personel alım ilanları için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.

Tarım Kredi Kooperatfileri 60 personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Tarım Kredi Kooperatfileri 15 personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

TÜBİTAK KPSS’siz 21 personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi KPSS ile personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

İstanbul Üniversitesi personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir