Personel Alımı

50, 55 ve 60 KPSS Şartıyla İlan Edilen Devlet ve Belediye Memuru Alım İlanları

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını siz okuyucularımıza anlık olarak duyuruyoruz. 

Bu kapsamda yeni hafta içinde başvuru yapabileceğiniz memur ve belediye personeli alım ilanlarını siz okuyucularımıza detayları ile aktarıyoruz. 

DMK’DA YER ALAN MEMUR ALIMI KOŞULLARI

Devlet kurumlarında çalışmak isteyen adayların sağlamaları gereken bazı başvuru koşulları bulunuyor. Bu başvuru koşulları iki aşamalı olarak düşünülürse ilk aşama Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan koşullardan oluşuyor. 

Her kurumun tüm ilanlarında geçerli olan bu koşulları sağlamayan adaylar ilanlara başvuru yapamıyorlar. Bu koşulların dışında adayların ayrıca belirleyici olan özel koşulları sağlamaları isteniyor. 

Bu özel koşullar alım yapılacak pozisyonun gerekliliklerini taşıyan şartlardan oluşur. En önemli şartlar ise Öğrenim ve KPSS koşuludur. İşte o koşullar; 

Adayların Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan 657 sayılı kanunun 48. maddesine haiz olması gerekiyor. Bu Bu koşullar; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Kamu Haklarından mahrum olmamak, Alım yapılacak pozisyona göre belirlenen öğrenim şartına haiz olmak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak
Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak.  Varsa KPSS puan şartını sağlamak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Kurumların belirlediği yaş aralığında bulunmak. 

ALIM YAPACAK KURUMLAR

Başvuru koşullarına dair detayların ardından siz okuyucularımıza haber başlığımızda belirttiğimiz gibi çeşitli KPSS puan şartıyla ilan  yayımlayan kurumların ilanlarını derledik. 

İşte O Alım İlanları

50, 55 KPSS ile İlan Yayımlayan Kurumlar; Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Sekreterlik, Muş İl Özel İdaresi, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı. Sayıştay Başkanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kayseri Erciyes Üniversitesi, Ayvacık Belediye Başkanlığı, Dışişleri Bakanlığı

KPSS’siz Belediye Personeli İlanları; 31 farklı şehirde bulunan belediye birimleri, devlet birimleri ve belediye başkanlıkları, sosyal yardımlaşma vakıfları, il özel idareleri, kazı başkanlıkları, bakanlık birimleri ve tür kurumlar.

60 KPSS İle KPSS’siz Bakanlık İlanları; Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesi ile Sağlık Bakanlığı.

İLAN DETAYLARI

İlanlar için yayımlanan personel alım ilanlarına dair detaylar;

Belediye İlanları için TIKLAYINIZ

50 KPSS İle Yayımlanan ilanlar için TIKLAYINIZ

60 KPSS ve KPSS’siz ilanlar için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir