Personel Alımı

50, 60 ve 70 KPSS İle Başvuru Yapılabilecek Kamu Personeli Alım İlanları

Kamuya personel alımı için devlet kurumları farklı platformlar üzerinden alım ilanları yayımlaya devam ediyorlar. Yayımlanan bu ilanlar arasında KPSS puan sıralaması esasına göre yayımlananları sizlere aktarıyoruz. 

Bu kapsamda KPSS puan sıralaması esası gözetilerek personel alım ilanı yayımlayan kamu kurumları, bu kurumların yayımladığı ilanlarda yer alan açık kadrolar ve ilanlara başvuru şartlasını sizlere aktarıyoruz.

KPSS PUAN SIRALAMASI ESASINA GÖRE KAMUYA PERSONEL ALIMI

KPSS puan sıralaması esasına göre yayımlanan personel alım ilanları arasında en az KPSS’ye girmiş olmak şartıyla (50 KPSS puan şartıyla), 60 KPSS puan şartıyla ve 70 KPSS puan şartıyla yayımlanan personel alım ilanları bulunuyor. 

Bu ilanlar adaylara Devlet Personel Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu ve kurumların kendilerine ait internet siteleri üzerinden yayımlanan ilanlar ile duyuruluyor. 

İşte Alım İlanı Yayımlayan Kurumlar

50 KPSS, 60 KPSS ve 70 KPSS puan şartıyla personel alım ilanı yayımlayan kurumlar. 

70 KPSS İle Yayımlanan İlanlar

70 KPSS puan şartıyla yayımlanan personel alım ilanları arasında ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nce ilan edilen 112 personel alım ilanı bulunuyor.

60 KPSS İle Yayımlanan İlanlar:

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 60 KPSS puan şartıyla personel alımı yapacağını duyurdu. Türkiye Petrolleri de DPB’de bir ilan yayımlayarak 60 KPSS puan şartıyla personel alımı yapacağını ilan etti. Manisa Köprübaşı SYDV ve Ordu Ünye SYDV tarafından yayımlanan Büro Memuru alım ilanları da 60 KPSS puan şartıyla yayımlandı. 

50 KPSS İle Yayımlanan İlanlar:

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ile Marmara Üniversitesi de yayımladıkları ilanlar ilse KPSS’ye girmiş olmak şartıyla yani en az 50 KPSS puan şartıyla sözleşmeli personel alımı yapacaklarını ilan ettiler.

KİMLER MEMUR ALIM İLANLARINA BAŞVURU YAPABİLİR?

Devlet Memuru, Sözleşmeli Personel alımı için ilan edilen alımlara başvuruda bulunmak için sadece KPSS şartı yeterli değil. Adayların Öğrenim, Yabancı Dil, Deneyim, İkamet, Sertifika, Belge gibi çok sayıda özel şartı sağlaması isteniyor. 

Alımlar için belirleyici olan bu koşulların dışında adayların ayrıca her kurum ilanı için geçerli olan DMK’da yer alan şartları sağlamaları isteniyor.

O Koşullar;

Adayların Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan 657 sayılı kanunun 48. maddesine haiz olması gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Kamu Haklarından mahrum olmamak, Alım yapılacak pozisyona göre belirlenen öğrenim şartına haiz olmak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. Varsa KPSS puan şartını sağlamak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Kurumların belirlediği yaş aralığında bulunmak.

İlan Detayları için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.

TÜBİTAK 36 personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Marmara Üniversitesi alım ilanı için TIKLAYINIZ

Tokat Gaziosmanpaşa personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

DHMİ sözleşmeli personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Türkiye Petrolleri personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

SYDV ilanları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir