Personel Alımı

50, 60 ve 70 KPSS Puanı İle Memur, Kamu İşçisi ve Sözleşmeli Personel Alımı

Kamu kurumlarına personel alımları devam ediyor. Kamu İlanları olarak yeni hafta başı itibariyle başvuru süreci devam eden bu alım ilanlarını sizlerle paylaşıyoruz. 

Devlet Personel Başkanlığı başta olmak üzere çeşitli platformlar üzerinden yayımlanan personel ilanlarında yer alan tüm ayrıntılar, kadro detayları, başvuru şartları ve başvuru işlemlerine dair bilinmesi gerekenler sizlerle. 

KAMU KURUMLARINA KPSS İLE PERSONEL ALIMI

Devlet kurumları yayımladıkları ilanlar ile kadrolarında bulunan eksik pozisyonları doldurmayı amaçlıyorlar. Bu kapsamda alım yapacakları kadrolara göre belirledikleri başvuru koşulları ile ilan yayımlayan kurumlar, çeşitli kadrolar için ilanlar duyurdular. 

Halen başvuru süreci devam eden ve sizler için derlediğimiz o alım ilanlar. Sözleşmeli Personel, Kamu İşçisi ve Memur statülerinde yayımlanan bu ilanlar şunlar;

Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Sözleşmeli kamu personeli alımı için ilan yayımlayan kamu kurumları arasında Çiçekdağ Belediye Başkanlığı, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, Danıştay Başkanlığı, Dışişleri Başkanlığı, Türk Standartları Enstitüsü Başkanlığı, İstanbul Üniversitesi ve Recep Tayyip Üniversitesi bulunuyor. 

Memur Alım İlanları

KPSS B Grubu kurumsal memur alımı statüsünde ilan edilen alımlar yalnızca bir kuruma ait . Türkiye Bilimsel Teknolojik Arama Kurumu olan TÜBİTAK çeşitli kadrolarda memur alımı yapıyor. 

Kamu İşçisi Alım İlanları

Kamu işçisi alımı için yayımlanan personel alım ilanı ise Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve Recep Tayyip Erdoğan tarafından yayımlandı. Ancak Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü yapılacak alımların eski hükümlü ve engelli adaylar arasından olacağını duyurdu.

MEMUR ALIM İLANI BAŞVURU KOŞULLARI

Her personel alım ilanında olduğu gibi kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında da adaylardan çok sayıda koşulda başvuru şartını sağlaması isteniyor. 

Bu başvuru şartları Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan genel koşulların yanında, alım yapılacak pozisyonun mesleki özelliklerine göre belirleniyor. 

Türk Vatandaşı olmak, Bu Kanunun 40 ncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak, 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Her kadro için yine ayrı ayrı belirlenen öğrenim şartıne haiz olmak, Erkek adaylar için: Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, İlanlarda yer alan KPSS şartını sağlamak.

İlan Metinleri İçin

Aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ilanlara dair tüm ayrıntıları görüntüleyebilirsiniz.

Dışişleri Bakanlığı Lyon Başkonsolosluğu ilan metni için TIKLAYINIZ

Dışişleri Bakanlığı Paris Büyükelçiliği ilan metni için TIKLAYINIZ

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ilan metni için TIKLAYINIZ

TÜBİTAK ilanı için TIKLAYINIZ

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ilanı için TIKLAYINIZ

Çiçekdağ Belediyesi personel alımı için TIKLAYINIZ

Vergi Dairesi Başkanlığı personel alımı için TIKLAYINIZ

Danıştay Başkanlığı personel alımı için TIKLAYINIZ

Tarım Kredi Kooperatfileri 15 personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

İstanbul Üniversitesi personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir