Personel Alımı

50, 60 ve 70 KPSS Puanına Sahip Adaylar İçin Memur Alım İlanları

Kamu kurumlarının kendilerine ait internet siteleri üzerinden ya da DPB, İŞKUR gibi aracılar ile yayımladığı tüm memur alım ilanlarını sizlere anlık olarak aktarıyoruz. 

Yayımlanan bu alım ilanlarının arasında yer alan ve çeşitli KPSS puan şartıyla yayımlanan memur alım ilanlarını sizler için derledik.

Devlet kurumlarınca ilan edilen bu memur alım ilanlarında yer alan tüm koşulları sizlere detayları ile aktarıyoruz.

KPSS PUANIYLA MEMUR ALIM İLANLARI

Kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında özellikle üniversiteler yayımladıkları ilanlarda sözleşmeli personel alım duyurularında adayların KPSS’ye girmiş olmalarının yeterli olacağını ilan ediyorlar. Bu ilanların yanında çeşitli bakanlıklarda yayımladıkları ilanlarında 50 ve 70 KPSS puanıyla memur alımı yapacaklarını ilan bildirdiler. 

Bu kurumlara ek olarak çeşitli bakanlıklara bağlı olarak faaliyet gösteren kamu kurumları da yayımladıkları personel alım ilanları ile 60 KPSS puanıyla memur alımı yapacaklarını açıkladılar. Bu kurumlar genellikle Aile Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları. 

Bu ilanlara ek olarak ayrıca çeşitli belediye başkanlıkları DPB üzerinden yayımladıkları duyurularında yine KPSS puan sıralaması esasına göre memur alımı yapacaklarını duyurdular. 

ADAYLARIN İLANLARDA DİKKAT ETMELERİ GEREKEN NOKTALAR

Devlet kurumlarında memur statüsünde çalışmak isteyen adayların sağlamaları gereken tüm genel koşullar Devlet Memurları Kanunu’nda yer alıyor. 

Burada yer alan tüm koşullar her memur alım ilanı geçerli olup kadro ve kurum farketmeksizin adaylar tarafından sağlanması gerekiyor. Genel başvuru koşullarının yanı sıra adayların ayrıca alımlarda belirleyici etkiye sahip olan özel şartları da sağlamaları gerekiyor. 

Özel şartlar ise alım yapılacak kadroya göre değişkenlik göstermekte olup alımlarda adayların işe alınmalarında belirleyici etki gösterir. Tüm bunların yanında ilanlarda yer alan bu genel ve özel koşulları sizlere aşağıda ana başlıkları ile paylaşıyoruz.

BAŞVURU KOŞULLARI

Yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan genel ve özel başvuru koşulları

Adayların Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan 657 sayılı kanunun 48. maddesine haiz olması gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Kamu Haklarından mahrum olmamak, Alım yapılacak pozisyona göre belirlenen öğrenim şartına haiz olmak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. Varsa KPSS puan şartını sağlamak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Kurumların belirlediği yaş aralığında bulunmak.

İLANLARA DAİR TÜM AYRINTILAR

Adaylar ilan yayımlayan kurumların ilan metinlerine aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ulaşabilirler.

Marmara Üniversitesi alım ilanı için TIKLAYINIZ

Sağlık Bakanlığı alım ilanı için TIKLAYINIZ

Sayıştay Başkanlığı personel alım ilanı detayları için TIKLAYINIZ

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi sözleşmeli sağlık personeli alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kayseri Erciyes Üniversitesi sözleşmeli sağlık personeli alım ilanı için TIKLAYINIZ

Dışişleri Bakanlığı personel alım ilanı detayları için TIKLAYINIZ

TÜBİTAK 142 personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kocaöz Belediye Başkanlığı alım ilanı için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir