Personel Alımı

50, 60 ve 75 KPSS Puanına Sahip Adaylar İçin Devlet Memuru Alım İlanları

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü en az 50 KPSS puan şartıyla, Niğde Altunhisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf 60 KPSS puan şartıyla ve Sosyal Güvenlik Kurumu 75 KPSS puan şartıyla memur alım ilanı yayımladılar. 

Bu ilanlardan İstanbul Üniversitesi tarafından yayımlanan ilana lise mezunu adaylar, SGK ve Niğde Altunhisar SYDV tarafından yayımlanan ilana ise lisans mezunu adaylar başvuru yapabilirler. 

Bu 3 kurum tarafından yayımlanan ilanda yer alan o açık kadrolar ve detayları,

50 KPSS İLE YAYIMLANAN PERSONEL ALIM İLANI

KPSS’ye girmiş ve en az 50 puan almış adaylar için yayımlanan personel alım ilanı İstanbul Üniversitesi tarafından duyuruldu. Kurum yayımladığı personel alım ilanında lise mezunu adaylar arasından sağlık personeli alımı olacağını duyurdu. 

İlan metninde bu kadro için başvuru yapacak adaylardan Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan genel şartların dışında herhangi bir şart talep edilmedi. 

60 KPSS İLE YAYIMLANAN PERSONEL ALIM İLANI

KPSS sınavından 60 puan almış adaylar için yayımlanan memur alım ilanı Niğde Altunhisar SYDV tarafından yayımlandı. Bu ilanda alımların Büro Memuru kadrosuna olacağı bilgisi verildi. Ancak bu ilan için adaylardan çok sayıda başvuru şartı isteniyor. 

Bu başvuru şartlarının başında ise adayların erkek olması ve ilanın yayımlandığı ilçede ikamet etme şartı bulunuyor. Bu şartın dışında kurum adayların üniversitelerin aiağıda yer alan lisans bölümlerinden mezun olmalarını istiyor.

O Bölümler: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Fakültesi, İktisat Fakültesi bölümleri, Sosyoloji, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Halkla İlişkiler, İletişim ve Sosyal Hizmetler 

75 KPSS İLE YAYIMLANAN PERSONEL ALIM İLANI

Sosyal Güvenlik Kurumu yayımladığı personel alım ilanında 400 memur alımı yapacağını duyurdu. Bu alımlaırn tek bir kadroda 2 ayrı alanda olacağını duyuran kurum ilanda adaylardan KPSS şartının dışında öğrenim ve diğer özel şartların sağlanmasını istiyor. 

SGK ilanı için alım yapacak lisans bölümleri: hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, bankacılık, sigortacılık, matematik, istatistik ve aktüerya.

SGK memur alım ilanında öne çıkan koşul ise adayların 35 yaşından küçük olma şartı.

İLAN METİNLERİNİ İNCELEYİN

3 kamu kurumu tarafından yayımlanan ilanlar ve detayları

50 KPSS ile yayımlanan personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

60 KPSS ile yayımlanan personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

70 KPSS ile yayımlanan personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir