Personel Alımı

50 KPSS Puanına Sahip Adayların Başvuru Yapabilecekleri Personel İlanları

Kamu kurumları tarafından yayımlanan ilanlara başvurular için dikkat edilen ilk şart Kamu Personeli Seçme Sınavı puan şartı. 

Kurumlar yayımladıkları ilanlara başvuruda bulunacak adayların belirli bir KPSS puanına sahip olmalarını istiyorlar. Bu çerçevede bu haberimizde siz okuyucularımıza en az 50 KPSS puanıyla başvuru yapılabilecek bazı ilanları derledik. 

Bu ilanlara ek olarak kurumların farklı platformlarda yayımladıkları 60 KPSS puan şartlıyla yayımlanan ilanlarını da sizlerle buluşturuyoruz. 

KİMLER DEVLET MEMURU OLABİLİR?

Devlet kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları bulunuyor. 

Bu başvuru koşulları tüm kurumlar ve bu kurumların tüm ilanları için ortak olan genel koşullar ile alım yapacak kurumun alım yapacağı pozisyona göre belirlediği özel şartlardan meydana gelmektedir. 

Ortak Başvuru Koşulları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ind maddesinde belirtilen şartları taşımak. Bu şartlar; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu Haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak ve sonucunun olumlu olmak. 

Belirleyici Olan Özel Koşullar

DPB, İŞKUR veya diğer platformlar üzerinden yayımlanan memur alım ilanlarında yer alan belirleyici koşullar şunlar;

Kurumların her bir kadro için ayrı ayrı belirlediği öğrenim şartını sağlamak, kurumların talep ettiği KPSS puanını almış olmak, kadrolar için talep edilen yaş aralığında olmak, mesleki özelliklere haiz olmak, deneyim sertifika bu gibi istenen tüm özellikleri yerine getirmek. 

HANGİ KURUMLAR ALIM YAPIYOR?

En az 50 KPSS puanıyla ya da KPSS şartı olmadan personel alım ilanı yayımlayan kamu kurumları arasında; İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Dışişleri Bakanlığı (büyükelçiklikler, başkonsolosluklar), belediye başkanlıkları (KPSS şartı olmadan) ve Vergi Dairesi Başkanlığı (60 KPSS puan şartıyla) ve TÜBİTAK (KPSS Şartsız) bulunuyor. 

İlanlara Dair Tüm Detaylar İçin

Belediye ilanları için TIKLAYINIZ

Tarım Kredi ilanı için TIKLAYINIZ

TÜBİTAK ilanı için TIKLAYINIZ

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ilanı için TIKLAYINIZ

İstanbul Üniversitesi ilanı için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir