Personel Alımı

6 Bakanlığa Devlet Memuru, Emniyet ve Askeri Personel İle Kamu İşçisi Alım İlanları

Yerel seçim öncesinde bakanlıklara çok sayıda alanda personel alımı yapılıyor. 

Bu alımlarda devlet memuru, sözleşmeli personel, askeri personel, kamu işçi statülerinde istihdam olacağı bildirildi. Alımlarda KPSS puanıyla yada KPSS şartsız başvuru yapılabilecek ilanlar yer alıyor. 

BAKANLIKLARA MEMUR, PERSONEL ALIM İLANLARI

Alım ilanlarında ayrıca memur kadroları için lise, önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği ilanlar yer alırken işçi kadroları için ilkokul mezunu adayların başvuru yapileceği alımlar bulunuyor. Emniyet personeli alım ilanları için en az lise mezunu olma şartı aranırken askeri personel alım ilanlarında ise en az ilkokul mezunu olma şartı bulunuyor. 

Hangi Bakanlıklar Alım İlanı Yayımladı?

Devlet Personel Başkanlığı ile kendilerine ait kurumsal internet siteleri üzerinden yayımladıkları ilanlar ile kamu personeli alımı yapacağını duyuran 6 farklı bakanlığın listesi şu şekilde,

İçişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı.

BAŞVURU KOŞULLARI

Bakanlıklar tarafından yayımlanan Devlet Memuru, Emniyet ve Askeri Personel, Sözleşmeli Personel İle Kamu İşçisi alım ilanlarına kimler başvuru yapabilir?

Devlet kurumları tarafından yayımlanan memur alım ilanlarına başvuru yapacak adayların iki aşamalı başvuru koşullarını aşması gerekiyor. 

Birinci Aşama; Hangi kurum veya bakanlık tarafından yayımlanırsa yayımlansın tüm adayların öncelikle sağlamaları gereken genel koşullar bulunuyor. Bu genel koşullar Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan başvuru şartlarından meydana geliyor. 

İkinci Aşama; Yayımlanan ilanlara başvurular sırasında dikkat edilecek diğer aşama özel şartlar. Kurumlar tarafından alım yapılacak kadrolara göre belirlenen bu şartlar alımlar için belirleyici koşullardan oluşur.

Bu Kapsamda Adaylardan Talep Edilen Koşullar Şunlar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkekler için askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunda, atanmaya engel bir durum bulunmamak.

İlanlarda Yer Alan Özel Şartlar

Adayların yukarıda yer alan ve tüm adayların sağlamaları gereken genel şartların dışında ayrıca ilanlarda belirleyici olan KPSS, Öğrenim, Yaş, Deneyim, Sertifika, Belge ve bunun gibi tüm özel şartları sağlamalılar. Bu koşullar kurumdan kuruma hatta aynı kurum tarafından yayımlanan farklı kadrolar için bile değişkenlik gösterir.

İLAN DETAYLARI

İçişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanlara dair kadro, kontenjan detaylarına aşağıda yer alan bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

İçişleri Bakanlığı kamu personeli alım ilanı için TIKLAYINIZ

Dışişleri Bakanlığı kamu personeli alım ilanı için TIKLAYINIZ

Milli Eğitim Bakanlığı kamu personeli alım ilanı için TIKLAYINIZ

Milli Savunma Bakanlığı kamu personeli alım ilanı için TIKLAYINIZ

Adalet Bakanlığı kamu personeli alım ilanı için TIKLAYINIZ 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı kamu personeli alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamu Personel Alım İlanları Yayımlandığı Anda Haberdar OImak İçin Bizleri Takip Edin

 İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir