Personel Alımı

60 KPSS Puan Şartıyla 387 Belediye Memuru Alımı İçin Yeni İlan

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere Belediye Zabıta Yönetmeliği, Belediye İtfaiye Yönetmeliği ve Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre memur alımı yapılacak.

* İlanda yer alan açık kadrolar,

* İlana başvuruda bulunacak adaylarda aranan koşullar,

* Başvuruların nasıl yapılacağına dair detaylar,

Tüm bu konu başlıklarına dair ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. İşte bu soruların yanıtları.

387 BELEDİYE PERSONELİ ALIM İLANI

Diyarbakır Belediyesi tarafından yayımlanan personel alım ilanına göre ilana 2018 KPSS’den en az 60 puan almış adaylar başvuruda bulunabilecekler. İlan metnine göre belediye başkanlığı en az lise mezunu olmak kaydıyla farklı eğitim seviyelerinden mezun adaylar arasından memur alımı gerçekleştirecek. İlanda yer alan o kadrolara ilişkin detaylar,

* Zabıta Memuru, Belediye Trafik Memuru, İtfaiye Eri, Memur, Bilet Satış Memuru,

* Çocuk Eğitimcisi, Eğitmen, Kameraman,  Muhasebeci, Şoför, Tercüman, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Bilgisayar İşletmeni, Ambar Memuru, Çocuk Eğiticisi, Çocuk Rehberi ve Gözetimcisi, Evlendirme Memuru, Gişe Memuru, Tahsildar, Veznedar, Avukat, İmam, Hemşire,

* Laborant, Psikolog, Veterine Hekim, Topograf, İstatistikçi, Arkeolog, Mimar, Mühendis, Ölçü ve Ayar Memuru, Peyzaj Mimari, Programcı, Sosyolog, Tekniker, Teknisyen, Aşçı, Bahçıvan, Dağıtıcı, Hizmetli, Çocuk Bakıcısı, Gassal, Hayvan Kesici, Temizlik Hizmetlisi. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İlana başvuru süreci 25 Şubat tarihinde başlayacak ve Mart ayının ilk günlerine kadar devam edecek. İlana başvuruda bulunacak adaylar başvurularını şahsen veya posta yoluyla yapacaklar. Kurum bazı kadrolara başvuruların şahsen yapılacağını ilan ederken bazı kadrolara ise hem şahsen hemde posta yolu ile başvuru yapılabileceğini aktardı.

Tüm bu detayları, başvuru koşullarını ve ilan metnini görüntülemek için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir