Personel Alımı

60 KPSS Puan Şartıyla Kadın/Erkek İtfaiye Eri Alım İlanı Yayımlandı

Lüleburgaz Belediyesi ilgili birimlerinde görev vermek üzere personel alımı yapacağını duyurdu. 

KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacağı açıklanan personel alımlarına başvuruda bulunmak için ise ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olmak gerekiyor. Kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanında yer alan kadro ve koşulları sizlere aktarıyoruz.

ALIM YAPILACAK KADRO BİLGİLERİ

Lüleburgaz Belediyesi’ne 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere itfiye eri alımı yapılacak. Önlisans ve lisans mezunu adayların başvuruda bulunabileceği alım ilanında alımların önlisan ve lise düzeyinden olacağı duyuruldu. 

İlana göre 6 İtfaiye Eri alım ilanına ”İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Önlisans Programlarının birinden Mezun Olmak ve En az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.” şartlarını sağlayanlar başvuru yapabilecek.

4 İtfaiye Eri alım ilanına ise ”Lise ve Dengi Okul Mezunu Olmak ve En Az (C) Sınıfı Sürücü Belgesi Sahibi Olmak” şartlarını sağlayan adayların başvuruları geçerli olacak.

BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu personel alım ilanına başvuruda bulunacak adayların ilan metinde yer alan diğer koşulları da sağlamaları gerekiyor. Bu şartlar arasında,

Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak. Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.

Özel Şartları

Erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. d) Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmak. İtfaiye teşkilatının ihtiyacına göre belirlenen, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az (C) sürücü belgesine sahip olmak.

BAŞVURU SÜRECİ

Lüleburgaz Belediyesi tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını 4 Şubat işe 8 Şubat arasında belediyeye yapacaklar. İlana dair tüm detaylar belediyenin resmi internet sayfasında yer alıyor.

Kamu Personel alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir