Personel Alımı

60 KPSS Puan Şartıyla Tarım Kredi Kooperatiflerine Memur Alımı Yapılacak

Tarım Kredi Kooperatifleri kendisine ait internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile personel alımı yapacağını duyurdu. 

Kurum tarafından yayımlanan memur alım ilanında kurumun Sakarya’da bulunan birimlerine KPSS puan sıralaması esasına göre personel alımı olacak. 

İlan metninde yer alan açık kadrolar ve başvuru şartları şu şekilde;

KADRO KONTENJAN DETAYLARI

Tarım Kredi Kooperatifleri Sakarya Bölge Birliğine bağlı birimlerine iki farklı kadroda personel alımı yapacak. 

Önlisans ve lisans mezunları için yayımlanan ilanda Ziraat Mühendisi ve Kooperatif Görevlisi kadrolarına alım yapacağı ilan edildi. İlana göre kurum bu kadrolara yapılacak alımlar için ise adayların KPSS’den en az 60 puan almış olmaları isteniyor. 

KPSS şartının dışında adayların sağlamaları gereken diğer koşul ise öğrenim ve mesleki özellikler. İşte madde madde bu şartlar ve detayları;

BAŞVURU ŞARTLARI

Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından Ziraat Mühendisi ve Kooperatif Görevlisi kadroları için belirlenen başvuru koşulları;

Adayların öncelikle iki kadro için de ortak olan genel şartları sağlamaları gerekiyor. Bu şartlar alım yapılacak her iki kadro için ortak olup 657 sayılı kanunda yer alan koşullardan oluşmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak, 07.10.2019 tarihi itibariyle 30 yaşından büyük olmamak, Erkeklerde askerlikle ilişkisi olmamak veya tecilli olmak, Yurdun her yerinde çalışmayı kayıtsız ve şartsız kabul etmek.

İkamet Şartı:

Sakarya Bölge Birliğine bağlı Kooperatiflerde istihdam edilecek personel adayın veya ailesinin (başvuruda bulunacak adayın anne, baba veya eşinden herhangi biri) Bölge Birliğine bağlı illerin (Bartın, Bolu, Düzce, Karabük, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Zonguldak ve İstanbul ili Anadolu Yakası) sınırları içerisinde son 6 aydır ikamet ediyor olması gerekmektedir.

Öğrenim Şartı:

Ziraat Mühendisi alımları alanında yapılacak olup Kooperatif Görevlisi kadrosuna yapılacak alımlar önlisans ve lisans düzeyinden olacak. Kooperatif Görevlisi kadrosu için çeşitli üniversite bölümleri başvuruda bulunabilecek olup haberimizin altında yer alan ilan metninde bu bölümler incelenebilir.

KPSS Şartı:

Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından yayımlanan memur alım ilanına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken KPSS Şartında şu madde yer aldı. ÖSYM tarafından 22 Temmuz 2018 – 14 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılmış olan 2018-KPSS (Lisans) ve 2019-KPSS (Lisans) sınavlarının herhangi birinden KPSS-P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

İlana başvuru süreci henüz başlamamış olup başvurular 9 Eylül tarihinde başlayacak. 20 Eylül tarihinde sona erecek başvuru işlemleri, ilan metninde yer alan evrakların kuruma teslim edilmesi ile tamamlanacak. 

İlan Metnine Ulaşmak için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir