Personel Alımı

60 KPSS Puanı İle 387 Hizmetli, Hademe, Düz Memur (42 Kadro) Alımı Başvuruları İçin Süreç Doluyor

Diyarbakır Belediyesi, Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla bir ilan yayımlayarak belediye memuru alımı yapacağını açıklamıştı. 

Toplam 42 kadroda yapılacak alımlarda ise 387 memur istihdamı sağlanacak. Diyarbakır Belediyesi tarafından yayımlanan bu alım ilanına başvuru süreci 6 Mart tarihi itibariyle sona eriyor. 

Söz konusu ilanda yer alan kadrolar, başvuru şartları ve başvurularının nasıl yapılacağına dair detayları sizlerle aktarıyoruz. 

387 MEMUR ALIMI KADROLARI

Diyarbakır Belediyesi tarafından yayımlanan belediye personeli alım ilanında yer alan açık pozisyonlar.

1. Grup: Zabıta Memuru, Belediye Trafik Memuru, İtfaiye Eri, Memur, Bilet Satış MemuruKameraman,  Muhasebeci, Şoför, Tercüman, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Bilgisayar İşletmeni, Ambar Memuru, Evlendirme Memuru, Gişe Memuru, Tahsildar, Veznedar

2. Grup: Avukat, İmam, Hemşire, Ölçü ve Ayar Memuru, Peyzaj Mimari, Programcı, Sosyolog, Tekniker, Teknisyen, Aşçı, Bahçıvan, Dağıtıcı, Hizmetli, , Gassal, Hayvan Kesici, Temizlik Hizmetlisi. 

3. Grup:  Çocuk Eğiticisi, Çocuk Rehberi ve Gözetimcisi, Çocuk Bakıcısı,  Laborant, Psikolog, Veterine Hekim, Topograf, İstatistikçi, Arkeolog, Mimar, Mühendis, Çocuk Eğitimcisi, Eğitmen

BAŞVURU KOŞULLARI

Yukarıda yer alan açık pozisyonlar için öncelikle tüm adayların sağlamaları gereken genel başvuru koşulları bulunuyor. Bu başvuru koşullarının yanı sıra ilana başvuruda bulunacak adaylar için belirleyici olan özel koşullarda bulunuyor. 

Belirleyici Olan Özel Koşullar

Bu özel koşullar her bir kadro için özel olarak belirlenen öğrenim seviyesi, 2018 yılı KPSS ilgili puan türünden en az 60 KPSS puanına sahip olmak, Alım yapılacak kadroların mesleki yeterliliklerini sağlamak adına deneyim, sertifika, belge şartlkarını sağlamak. Bunun yanında itfaiye eri, zabıta kadroları için belirlenen boy, kilo ve sağlık şartlarını sağlamak. Ayrıca yine bazı kadrolar için belirlenen yaş aralığında olmak. 

Genel Başvuru Koşulları

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak, İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak, Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe. (Her Aday Eğitim durumuna göre sadece bir kadroya müracaat edebilir.)

İlanlara başvuruda bulunacak adayların ayrıca yaptırılacak olan güvenlik soruşturması sonuçlarının olumlu olması gerekiyor. 

BAŞVURULAR SONA ERİYOR

Diyarbakır Belediyesi tarafından 42 kadroda 387 belediye memuru alım ilanına başvuru süreci 6 Mart tarihinde sona erecek. İlana başvurular şahsen veya posta yoluyla yapılacak.

Başvuru yapacak adaylar başvuru evraklarını Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine bağlı Kültür Kongre Merkezi Hizmet Binasına (Yenişehir İstasyon Caddesi no:65) teslim edecekler. İtfaiye eri ve zabıta memuru kadroları için başvurular şahsen yapılacaktır. Diğer memur kadrolarına başvurular şahsen veya iadeli taahhütlü posta yoluyla yapılacaktır.

İlan metni için TIKLAYINIZ

Belediye Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir