Personel Alımı

60 KPSS Puanı İle Devlet Memuru Alım İlanları: Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanlarını siz okuyucularımıza anlık olarak aktarıyoruz. 

Bu haberimizde de siz okuyucularımıza geçtiğimiz dönemlerde yayımlanan ve başvuru süreci devam eden kadrolu memur ve sözleşmeli personel alım ilanlarını derledik. 

İşte söz konusu alım ilanları. 

60 KPSS PUANIYLA MEMUR ALIM İLANLARI

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan ilanlara göre çeşitli kamu kurumları KPSS’siz yada 60 KPSS puan sıralaması esasına göre kamu personeli alımı yapıyorlar. 

Bu çerçevede ilan yayımlayan ve başvuru süreci devam eden alım ilanlarının sıralaması su şekilde;

60 KPSS puan şartıyla ilan yayımlayan devlet kurumları arasında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı, Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Sağlık Bakanlığı personel alımı. 

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı yayımladığı bir duyuru ile mülakatsız KPSS puan sıralaması üstünlüğüne göre memur alımı yapacağını duyurdu. İlana göre alımlar 2 bin 243 lise mezunu, 2 bin 592 önlisans mezunu ve 7 bin 165 lisans mezunu kadrosundan olmak üzere toplam 12 bin kişilik olacak. 

Aile Bakanlığı Personel Alımı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında ise alımların 60 KPSS ile Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru kadrosuna olacağı ilan edildi. 

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Personel Alımı

Jandarma tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımlar 60 ve 70 KPSS tarafından yapılacak. Alımlar sözleşmeli sivil memur kadrolarına yapılacak. 

Büro Personeli (Disiplin İşlemleri), Tekniker (Elektrik Teknikeri), Tekniker (Elektronik), Tekniker (Tekstil), Büro Personeli (Mal Sorumlusu), Büro Personeli, Teknisyen (Bilgisayar), Teknisyen (Elektrik), Teknisyen (Sıhhi Tesisat ve İklimlendirme), Teknisyen (Bakım Onarım), Destek Personeli (Hizmetli), Destek Personeli(Garson), Destek Personeli (Berber),

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Personel Alımı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanına göre alımlar muvazzaf subay kadrosuna yapılacak. Bu kadro için yayımlanan alımlar öğretmen ve mühendis sınıfından yapılacak. 

Öğretmen sınıfı için İstatistik, Tarih, Hukuk, Turizm, Uluslararası İlişkiler, Tercüman, Yunanca.

Mühendis sınıfı askeri personel alım ilanlarında yer alan branşlar; Gemi İnşaat, Gemi, Elektronik, Bilgisayar, Harita, Endüstri, Oşinografi ve Uçak.

BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuru şartlarının tek tek incelenmesi gerekiyor. Çok sayıda özel şartın bulunduğu personel alım ilanlarında ortak olan genel koşullar şu şekilde

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Erkek adayların askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmaması, askerlik çağına gelmemiş bulunması veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. Görevini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak. KPSS, Öğrenim ve Diğer Özel şartları sağlamak.

İlan Detayları 

İlanlara dair tüm detaylar için;

Sağlık Bakanlığı 2 bin 243 lise mezunu personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Sağlık Bakanlığı 2 bin 592 önlisans mezunu personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Sağlık Bakanlığı 7 bin 165 lisans mezunu personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Aile Bakanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Jandarma Sivil memur alım ilanları için TIKLAYINIZ

MSB Askeri personel alım ilanları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir