Personel Alımı

60 KPSS Puanı ile Kadın ve Erkek İtfaiye Eri Alımı için İlan Yayımladı

Lüleburgaz Belediyesi yayımladığı bir ilan ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği hükümlerine göre İtfaiye eri alımı yapacağını duyurdu. Kadın ve erkek adayların başvuruda bulunabileceği alım ilanına dair KPSS, Öğrenim ve diğer şartlar şöyle

KADIN ERKEK İTFAİYE ERİ ALIM İLANI

Yayımlanan ilana göre belediye 10 İtfaiye Eri alımı yapacak. Lise ve önlisans mezunu adayların başvuruda bulunabileceği alım ilanı için belirlenen asgeri KPSS puanı ise en az 60 puan. Buna göre adaylardan talep edilen öğrenim koşulları ise şu şekilde,

6 İtfaiye Eri Alımı; İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Önlisans Programlarının birinden Mezun Olmak ve En az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

4 İtfaiye Eri Alımı; Lise ve Dengi Okul Mezunu Olmak ve En Az (C) Sınıfı Sürücü Belgesi Sahibi Olmak.

DİĞER BAŞVURU ŞARTLARI

Adaylardan talep edilen özel başvuru koşullarını yukarıda aktardık. Genel olarak tüm adaylardan talep edilen koşulları da aşağıda aktarıyoruz.

Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak. Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak. erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvuru koşullarını sağlayan adaylar başvurularını ilan metninde yer alan başvuru evrakları ile birlikte 4 Şubat ile 8 Şubat tarihleri arasında yapacaklar. Başvurular şahsen yapılacak başvurular sırasında adaylara boy kilo ölçümü gerçekleştirilecek. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamu personeli alım ilanlarından haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir