Personel Alımı

60 KPSS Puanına Sahip Adaylar İçin Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü Memur İlanı

Kamu İlanları olarak siz okuyucularımıza SYDV memur alım ilanlarını zaman zaman aktarıyoruz. 

Bu haberimizde de kısa süre önce Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün web sayfası üzerinden ilan edilen iki farklı memur alım ilanını sizlerle buluşturuyoruz. 

İşte alım yapılacak şehirler, açık kadrolar ve SYDV memur alımı başvuru işlemlerine ilişkin detaylar,

ALIM YAPACAK OLAN SYDV’LER

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü aracılığıyla ilan yayımlayan iki farklı vakıf bulunuyor. Bu vakıfların bir tanesi İzmir’de diğer ise İstanbul’da faaliyetlerine devam ediyor. 

İlanlara Göre Alım Yapacak SYDV’ler; İzmir Konak SYDV ve İstanbul Çatalca SYDV.

Alım Yapılacak Kadrolar

Bu iki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aynı kadro için ilan yayımladılar. İlanlar, Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru kadrosuna olacak. Bu kadrolar için başvuru yapacak adayların ise en az 60 KPSS puanına sahip olması gerekiyor. 

BAŞVURU ŞARTLARI

İlanlarda yer alan en önemli koşul öğrenim şartı;

İzmir Konak SYDV ilana Sosyal Hizmetler, Sosyoloji, Psikoloji, Halkla İlişkiler, Felsefe, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR), İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi bölümlerinden mezun adayların başvuru yapabileceğini açıkladı.

İstanbul Çatalca SYDV ise aynı kadro için Psikoloji, Rehperlik ve Psikolojik Danışmanlık, Sosyoloji, ve Sosyal Hizmet bölümlerinden mezun olma şartını aradığını dile getirdi.

SYDV İlanlarında Talep Edilen Genel Başvuru Koşulları

Bu başvuru koşulları her Ssosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı memur alım ilanları geçerli olup her kadro için sağlanması gerekiyor. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak 18 yaşını bitirmiş olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak Askerlik görevini yapmış veya muaf olmak ya da askerlikle ilişkisi bulunmamak En az 4 yıllık lisans eğitimini tamamlamış olmak Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS P3 puan türünde en az 60 puan almış olmak Kamu haklarından mahrum bulunmamak Görevin özelliğine göre eğitim, yaş, tecrübe gibi özel şartları taşımak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Söz konusu personel alım ilanları için başvuruda bulunacak olan adaylar başvurularını Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü üzerinden elektronik olarak yapabilecekler. 

İzmir Konak SYDV alım ilanı için TIKLAYINIZ

İstanbul Çatalca SYDV alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir