Personel Alımı

60 KPSS Puanıyla Başvuru Yapılabilecek Kamu Personeli Alım İlanları

2019 yılının başlamasının ardından çok sayıda kamu kurumu farklı platformlar üzerinden yayımladığı ilanlar ile memur ve işçi alımı yapacaklarını açıkladılar. Bu kapsamda Devlet Personel Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu kurumların kendilerine ait internet siteleri üzerinden yayımlanan bu ilanların tamamını Kamuilanlari.com olarak haberimizde sizlere aktardık. 

Bu haberimizde de siz okuyucularımıza 60 KPSS puan şartı ile yayımlanan kamu ersoneli alım ilanlarını derledik. 

Söz konusu alım ilanlarını yayımlayan kurumlar, kurumların alım yapacakları açık kadrolar, başvuru tarihleri ve diğer detaylar şu şekilde,

ALIM YAPACAK KURUMLAR

60 KPSS puanıyla sözleşmeli olarak başvuru yapabileceğiniz kamu kurumları arasında, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (KPSS Şartsız), Ege Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, İstanbul Üniversitesi, Hatay Mustafa Kemal Paşa Üniversitesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı YTB ve Çukurova Üniversitesi. 

Kadrolu olarak yayımlanan personel alım ilanlarında ise 60 KPSS ile sadece Rize Belediyesi tarafından yayımlanan ilana başvuruda bulunabiliyor. 

İŞKUR üzerinden yayımlanan kamu grubu personel alım ilanlarında yer alan ve 60 KPSS puan şartı ile KPSS şartsız yayımlanan ilanlar şu kurumlarca ilan edildi. Harbiye Ordu Evi Müdürlüğü, Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı 1.Bölge Müdürlüğü, Öğretmen Evi Müdürlüğü, Rize Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Derme Sulama Birliği, Gediz Sulama Birliği, Bucak Sulama Birliği Başkanlığı, Yatağan Belediye Başkanlığı, Kasrik Belediye Başkanlığı, Kargı Öğretmen Evi Ve Akşam Sanat Okulu.

Ayrıca bu kurumların dışında haftanın KPSS şartsız belediye personeli alım ilanları da yayımlandı. Söz konusu bu ilanlara dair tüm detaylara haberimizin altından ulaşabilirsiniz.

DMK’DA YER ALAN GENEL KOŞULLAR

DPB ve İŞKUR üzerinden yayımlanan bu alım ilanlarında başvuruda bulunacak tüm adayların sağlamaları gereken ve Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan başvuru koşulları şöyle,

Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak. Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak. Kurumların talep ettiği yaş şartını sağlamak, Alım yapılacak kadrolar için ilgili puan türünden asgari KPSS puan şartını sağlamak

İLAN DETAYLARI 

İlanları ayrı ayrı incelemek için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.

Ege Üniversitesi personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Düzce Üniversitesi personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

İstanbul Üniversitesi personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

TBMM Başkanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Çukurova Üniversitesi ilanı için TIKLAYINIZ

Rize Belediye Başkanlığı kadrolu memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

Dışişleri Bakanlığı Personel alım için TIKLAYINIZ

Öğretmenevi, Orduevi, POMEM Merkezi Gibi Kurumlar alım ilanı için TIKLAYINIZ

Haftanın Belediye Memuru ve Belediye İşçisi Alım İlanları için TIKLAYINIZ

Memur alım ilanlarından anında haberdar olmak için;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir