Personel Alımı

60 KPSS Puanıyla Yayımlanan ve Başvuruları Devam Eden Personel İlanları

Devlet Personel Başkanlığı, Basın İlan Kurumu ya da kurumların kendilerine ait internet siteleri üzerinden yayımlanan çok sayıda kamu personel alım ilanı bulunuyor. 

Çeşitli kadro grupları için yayımlanan bu personel alım ilanları arasından başvuru süreci devam edenleri sizler için derledik. 

Alım yapacak bakanlıklar, kamu grubu ilanları, bakanlık ve diğer kurumların alt birimleri için yayımlanan bu ilanları sizlere aktarıyoruz. 

60 KPSS İLE PERSONEL ALIM İLANI

Kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında, çok sayıda kurum alımlarını KPSS puan sıralaması esasına göre yapacağını ilan ediyor. İlanlara göre; bazı kurumlar kamu personel alım ilanlarını KPSS’ye girmiş olmak şartı ile yayımlarken bazı kurumlar ise 55, 60 taban KPSS puanları ile ilanlara başvuru yapılabileceğini ilan etti. 

Bu çerçevede bu kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını kurum kurum sizler için derledik. 

60 KPSS İLE HANGİ İLANLARA BAŞVURU YAPABİLİRSİNİZ?

KPSS’den en az 60 almış olan adayların başvuru yapabilecekleri çeşitli kamu personeli alım ilanı bulunuyor. 

DPB İlanları

Öncelikle DPB’de yayımlanan ilanlara göre, 60 KPSS puanına sahip adaylar; İstanbul Teknik Üniversitesi sözleşmeli personel, Kocaöz Belediyesi sözleşmeli personel, Marmara Üniversiresi sözleşmeli personel, Gaziantep Üniversitesi sözleşmeli personel ve Van yüzüncü yıl üniversitesi sözleşmeli personel alım ilanlarına başvuru yapabilirler. 

Anayasa Mahkemesi İlanı

Anayasa Mahkemesi yayımladığı bir ilan ile 60 KPSS puan şartıyla memur ve işçi alımı yapacağını ilan etti. İlana göre Ankara’da bulunan kurum birimlerine Temizlik Personeli, Bahçe Bakım Elemanı(Park Bahçe ve Koruların Bakımı), Garson (Servis Elemanı), Güvenlik Görevlisi, Elektrik ve Çim Alan Tesis Yönetimi alanlarından Diğer Teknisyen Ve Teknikerler kadrosu. Her kadro için KPSS şartı yok.

Aile Bakanlığı İlanları

Bunun dışında adaylar; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın alt birimi olarak her şehirde faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından ilan edilen alım ilanlarına başvuru yapabilirler. Bu kapsamda memur alımı yapan 6 farklı vakıf bulunurken bu alımların çoğunda adaylardan 60 KPSS şartı talep ediliyor.

İlanlar Büro Memuru, Sosyal İnceleme Memuru ve Muhasebeci gibi kadrolarda yapılıyor. Başvuru süreci devam eden ilanları yayımlayan kurumlar vakıfların listesi; Mardin Midyat SYDV, İstanbul Esenler SYDV, Balıkesir Gönen SYDV, Adana SYDV, Trabzon Çaykara SYDV, Ordu Çatalpınar SYDV, Samsun Alaçam SYDV.

Kamu Grubu İlanları

Aile Bakanlığı’nın yanı sıra ayrıca İŞKUR’da ilan edilen kamu grubu alım ilanları bulunuyor. Bu ilanlar ise KPSS’siz işçi ve 50, 60 ya da KPSS’ye girmiş olmak şartıyla memur alım ilanlarından oluşuyor. Söz konusu ilanlar ise polisevi, öğretmenevi, belediye başkanlıkları, il emniyet müdürlükleri gibi kurumlardan oluşuyor. 

İLANLARA NASIL ULAŞIRIM?

Kamuilanlari.com olarak söz konusu alım ilanlarını sizlere anlık olarak duyuruyoruz. Bu ilanlar için yayımlanan ilan metinlerini daha öncede ayrıntıları ile yaptığımız içeriklerimizden ulaşabilirsiniz.

Anayasa Mahkemesi İlanı için TIKLAYINIZ

Aile Bakanlığı ilanları için TIKLAYINIZ

Kamu Grubu ilanları için TIKLAYINIZ

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi ilanı için TIKLAYINIZ

Gaziantep Üniversitesi ilanı için TIKLAYINIZ

Kocaöz Belediye Başkanlığı alım ilanı için TIKLAYINIZ

Marmara Üniversitesi alım ilanı için TIKLAYINIZ

Gaziantep Üniversitesi alım ilanı için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir