Personel Alımı

60 KPSS ve Bilgisayar Sertifikası Şartı İle Sosyal Yardım Memuru Alım İlanı Yayımlandı

Kurban Bayramı öncesi yeni bir memur alım ilanı yayımlandı. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan personel alım ilanına başvurular KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak. 

Personel alımı için yayımlanan duyuruda ilana başvuruda bulunacak adaylar sağlamaları gereken tüm koşullar da yer aldı. İşte memur olma hayali kuran adaylar için yayımlanan o duyuru ve detayları;

SOSYAL YARDIM MEMURU ALIM İLANI

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün internet sitesi üzerinden yayımlanan personel alım ilanında tek bir pozisyonda memur alınacağı bildirildi. Ankara için yayımlanan ilanda alımların Şereflikoçhisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılacağı ilan edildi. 

Ankara Şeferlikoçhisar SYDV ilanında Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru kadrosu için personel ihtiyacı olduğunu açıkladı. 

KPSS, ÖĞRENİM VE DİĞER BAŞVURU KOŞULLARI

Kurumun ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere yapılacak olan Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru alımları için adayların sağlamaları gereken koşullar şunlar;

Öğrenim Şartı

Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru olarak Ankara’da çalışmak isteyen adayların üniversitelerin lisans düzeyinde eğitim veren İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sosyoloji, Psikoloji, Sosyolog, Sosyal Hizmet mezunu olmaları gerekiyor. 

Yaş Şartı

İlan için adayların 18 yaşından büyük olması ve 35 yaşından küçük olması şartı bulunuyor.

KPSS Şartı

Haberimizin başında da belirttiğimiz gibi söz konusu memur alımları için ÖSYM tarafından yapılan geçerli Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP3 puan türünde en az 60 puan almış olmak şartı var. 

Diğer Genel Koşullar

Yukarıda yer alan koşulların yanı sıra adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları şu şekilde,

Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası olmak ve Microsoft Office Programlarını iyi derecede kullanabiliyor olmak, Askerlik görevini yapmış veya muaf olmak ya da askerlikle ilişkisi bulunmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Adli sicil kaydı bulunmamak ve geçmişte herhangi bir suctan hüküm giymemiş (ceza almamış) olmak, Sosyal İletişim becerisine sahip olmak, En az B sınıfı ehliyet sahibi olmak.

Bu şartlara ek adayın Ankara Şereflikoçhisar’da ikamet etmesi şartı bulunuyor. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

İlanlara başvuru yapacak adaylar başvurularını Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün internet sayfası üzerinden yapabilirsiniz. Aşağıda yer alan bağlantı üzerinden ilanlara ulaşacak adaylar başvuru ve diğer detayları bu bağlantı üzerinden inceleyebilirler.

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü üzerinden ilan edilen ilanlar için TIKLAYINIZ 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir