Personel Alımı

60 KPSS ve KPSS’siz Sözleşmeli Personel, Subay ve Düz Memur Alım İlanları

Kamu kurumlarına yapılan personel alımlarını siz okuyucularımıza aktarmaya devam ediyoruz. 

Bu haberimizde siz okuyucularımıza farklı 4 bakanlık tarafından ilan edilen alımları hatırlatıyoruz. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan ve Ekim ayı başı itibariyle halen başvuruda yapılabilecek personel alımları KPSS puan sıralaması esasına göre yapılıyor. 

İçişleri Bakanlığı

Dışişleri Bakanlığı

Çalışma Bakanlığı

Milli Savunma Bakanlığı

Bu dört farklı bakanlık tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına ilişkin detaylar şu şekilde;

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirmek üzere sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Mülakat esasına göre yapılacak olan personel alımlarına KPSS puanı olan adaylar puanları ile başvuru yapabilecekler. KPSS puanı olmayan adaylar ise başvurularını puansız yapabilecekler. Bilişim personeli kadrolarına yapılacak alımlar Kıdemli .Net Uygulama Geliştirme Uzmanı, Uygulama Geliştirme Uzmanı branşlarında olacak.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI

Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanına adaylar KPSS şartı olmadan başvuru yapabilecekler. Başvuru işlemleri tek bir kadrodan olacak. 75 memur alımının yapılacağı ilana göre bakanlık Konsolosluk ve İhtisas Memuru alımı gerçekleştirecek. 

AİLE BAKANLIĞI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren birimlere 60 KPSS ile memur alımları yapılıyor. Bu alımlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları bünyesinde görevlendirmek üzere Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından ilan edildi. Zonguldak, İstanbul ve Adana’ya yapılacak alımlar Büro Memuru ve Sosyal Yardımlaşma ve İnceleme Memuru kadrolarına olacak. 

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI

Türk Silahlı Kuvvetleri Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile muvazzaf subay alımı yapacağını duyurdu. KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak alımlara gerekli tüm başvuru koşullarını sağlayan adaylar başvuruda bulunabilecek. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Kamu kurumları tarafından yayımlanan memur personel alım ilanları için başvuruda bulunacak adaylar aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ilanlara ulaşabilirler. 

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için TIKLAYINIZ

Dışişleri Bakanlığı KPSS’siz memur alımı ilanı için TIKLAYINIZ

Çalışma Bakanlığı 60 KPSS ile memur alımı için TIKLAYINIZ

Milli Savunma Bakanlığı subay alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir