Personel Alımı

67 İl ve İlçe Belediyesi KPSS Şartsız İlan Yayımladı! İl İl Memur ve İşçi Alım Listesi

Yaz aylarının gelmesiyle faaliyet alanlarını genişleten belediye başkanlıkları çok sayıda şehirde alım yapacaklarını ilan ettiler. 

Türkiye geneli 28 şehirde yer alan belediyeler onlarca alım ilanları yayımladılar. Şehir merkezlerine yapılacak alımların yanı sıra 40’dan fazla ilçeye de yapılacak alımlar çok çeşitli meslek gruplarından olacak. 

Belediye personeli alımı için yayımlanan bu personel alım ilanlarını sizlerle buluşturuyoruz.

BELEDİYE PERSONELİ ALIM İLANLARI

Belediye başkanlıkları tarafından adaylara duyurulan belediye personeli alım ilanlarında ilköğretim ve lise mezunu adaylar arasından belediye işçisi alımları ile lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından beledite memuru alımları yapılacak. 

Peki alımlar için ilan yayımlayan şehirler hangileri? İşte kamu için belediye personeli alımı il il sıralı liste.

Alım Yapılacak Şehirler

Aydın, Çanakkale, Mersin, Çankırı, Burdur, İstanbul, Ordu, Muğla, İzmir, Konya, Tekirdağ, Malatya, Afyonkarahisar, Tunceli, Bursa, Ankara, Kocaeli, Yalova, Antalya, Eskişehir, Manisa, Batman, Yozgat, Edirne, Bartın, Şırnak, Diyarbakır, Giresun.

KADRO KONTENJAN DETAYLARI

Belediye personeli alım ilanları KPSS şartsız ve çok çeşitli şekillerde adaylara duyurulabiliyor. Belediyeler ilanlarında bir kadrodan bir personel alımı yapacaklarını bildirirken aynı ilan için 100’den fazla personel alımı yapılacağıda yer alıyor. 

Bazı belediyeler ise alım yapacağı her kadro için ayrı ayrı ilanlar yayımlıyor. Bu ilan metinlerinin adaylar tarafından dikkatle incelenmesinde fayda var. 

Hangi Kadrolarda Alım Yapılıyor?

Haberimizin başında belirttiğimiz gibi söz konusu alım ilanları iki farklı statü için yayımlanıyor. Belediye memuru ve belediye işçisi alımı için genel kadrolar ise şu şekilde,

Memur Kadrosu İçin Açık Pozisyonlar

Memur kadroları genellikle ofis personeli alımları için yayımlanıyor. Bu kadrolar Büro Memuru, Tahsildar, Vezne Memuru, Ofis Memuru. Bu pozisyonların dışında kurumlar İdari İşler Memuru, Yönetici kadroları, Şoför, Güvenlik Memuru, Mühendis kadroları, tekniker kadroları, teknisyen kadrolar, düz memur kadroları, eğitmen, sağlık memuru, öğretmen, öğretici ve insan kaynakları personelleri. 

İşçi Kadroları İçin Açık Pozisyonlar

İşçi kadroları ise daha çok saha personeli alımları için yayımlanıyor. Bu kadro için ilan edilen alımlarda temizlik personeli, park bahçe personeli, inşaat işçisi, beden işçisi, çöp toplama işçisi, hizmet personelleri garson, komi, çaycı gibi kadrolar. Yine işçi statüsünde güvenlik görevlisi, şoför, iş makinesi operatörleri, büro ofis işçileri, hizmetli destek personeli kadroları.

BAŞVURU İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

Adayların öncelikle bilmesi gereken konu alımlar çok kısa başvuru süreçleri ile yapılıyor. Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlara başvurular için adaylara genellikle 3 veya daha kısa başvuru süreci veriliyor. Hatta bazı belediyeler sabah yayımladıkları alımlara başvuruların akşam mesaisinde sona ereceğini duyuruyorlar. 

İlanlara başvurular ise her belediyenin ilan metninde yer alan başvuru evrakları ile birlikte şahsen yapılıyor. 

ALIMLARA DAİR SIRALI LİSTE

İLANLARA ULAŞMAK İÇİN

Söz konusu ilanlara ayrı ayrı ulaşmak isteyen adaylar için aşağıda ilanın yayımlandığı adresi veriyoruz. Bu bağlantı üzerinden her detaya ulaşabilirsiniz. 

Belediye Personeli alım ilanlarını görüntülemek için TIKLAYINIZ

Belediye Personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir