Personel Alımı

7 Ocak Tarihi İle Başvuru Süreci Başlayan Memur Alım İlanları

Kamu kurum ve kuruluşları yayımladıkları ilanlar ile kadrolarında bulunan personel ihtiyaçlarını gidermeyi amaçlıyorlar. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde yayımladıkları ilanlar ile devlet memuru alımı yapacağını duyuran kurumların bazılarının başvuru süreçleri başladı. 

Kamuilanlari.com olarak bu kurumların ilanlarını sizlere aktarıyoruz.

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLAYAN MEMUR ALIM İLANLARI

7 Ocak tarihi itibariyle başvuru süreci başlayan 3 farklı kamu kurumu bulunuyor. Adalet Bakanlığı 35 memur alım ilanı, İŞKUR bünyesinde görevlendirmek üzere kamu personeli ile Radya ve Televizyon Üst Kurulu 60 Memur alım ilanına başvurular başladı. 

RTÜK PERSONEL ALIM İLANI KADROLARI

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) yayımladığı bir ilan ile 60 Üst Kurul Uzman Yardımcısı pozisyonlarına personel alımı yapacağını duyurdu. İlana Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) başvuruda bulunulan puan türünden 70 ve üzerinde puan almış olmak,şartını sağlayan adaylar başvuru yapabilecek.

İŞKUR 35 PERSONEL ALIM İLANI KADROLARI

İŞKUR tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımların tek bir pozisyondan olacağı duyuruldu. Kurum çeşitli lisans bölümlerinden mezun adaylar arasından İstihdam Uzman Yardımcısı alımı yapacak. 

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI KADROLARI

Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda, 2018-KPSS (B grubu) puan sırası esasına göre memur alımı yapacağını duyurdu. 2 Farklı kadroda gerçekleştirilecek personel alım ilanına ilişkin tüm ayrıntıları sizlere aşağıda aktarıyoruz. ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI Adalet Bakanlığı tarafından DPB aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanında Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile Aşçı alımı yapılacağı ilan edildi. En az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği personel alım ilanına başvurular için ilgili KPSS puanından en az 70 puan almış olmak, şartının sağlanması gerekiyor. 

GENEL BAŞVURU KOŞULLARI

İki kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuruda bulunmak için adayların DMK’de yer alan genel koşulları sağlamaları gerekiyor. 

”657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak ve İlgili KPSS puanından asgari puanı almış olmak.”

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Kadro detaylarını ve KPSS şartına dair bilgileri aktardığımız ilana dair detaylara aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz.

RTÜK 60 Kamu Personeli alım ilanı detaylar için TIKLAYINIZ

Adalet Bakanlığı 35 Kamu Personeli alım ilanı detayları için TIKLAYINIZ

İŞKUR personel alım ilanı detayları için TIKLAYINIZ

Kamu Personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir