Personel Alımı

70 KPSS İle 25 Sözleşmeli Personel 75 KPSS ile 400 Kadrolu Memur Alımı Yapılıyor

Kamu kurumları KPSS A Grubu personel alım duyuruları ile kadrolu memur alımı, sözleşmeli personel alım duyuruları ile sözleşmeli kamu personeli alımı yapacaklarını ilan ediyorlar.

Kısa süre önce iki kamu kurumu tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan açık kadroları ve KPSS dışında kalan önemli şartları haberimizde derledik. 

HANGİ KURUM KAÇ PERSONEL ALIMI YAPACAK?

Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımladıkları ilanlar ile memur alımı yapacağını ilan eden ve Kamu İlanları olarak sizlere detaylarını yeniden hatırlattığımız kurumlar şunlar;

KPSS A Grubu: Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) 75 KPSS puan şartıyla kadrolu memur alımı yapacak.

Sözleşmeli Personel: Hakimler Savcılar Kurulu (HSK) 70 KPSS puan şartıyla sözleşmeli kamu personeli alımı yapacak. 

SGK yayımladığı personel alım ilanında toplam 400 personel alımı yapacağını ilan ederken HSK ilanında 25 personel ihtiyacı olduğunu duyurdu.

KADRO BİLGİSİ

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Hakimler Savcılar Kurulu (HSK) tarafından yayımlanan ilanların ortak özelliği, iki ilanında tek bir kadrodan yapılacak olması. İki kurumda sadece bir kadro için personel alımı yapacaklarını ilan etti. 

SGK 400 personel alımı: Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı kadrosuna yapılacak.

HSK 25 personel alımı: Büro Memuru (Genel) kadrosuna yapılacak. 

BAŞVURU ŞARTLARI

İlanlarda en önemli koşul öğrenim şartı. Bu kapsamda SGK tarafından yayımlanan ilanlara lisans düzeyinden eğitim veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, bankacılık, sigortacılık bölümlerinden mezun adaylar başvuru yapabilecek. HSK tarafından yayımlanan personel alım ilanına ise lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuruda bulunabilecekler. 

Özel Şartların Dışında Adayların;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, DHMİ, SGK ve HSK tarafından belirlenen yaş şartını sağlamak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Herhangi bir kurumdan emekli olmamak, Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle askerlik ile ilişiği bulunmamak, Görevini düzenli yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak ve Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, şartlarına haiz olması gerekiyor.

SGK 400 personel alımı: Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı alım ilanı için TIKLAYINIZ 

HSK 25 personel alımı: Büro Memuru (Genel) alım ilanı için TIKLAYINIZ 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir