Personel Alımı

75 KPSS Puanına Sahip Adaylar için Kadrolu Devlet Memuru Alım İlanı

Sermaye Piyasası Kurulu yayımladığı bir ilan ile personel alımı yapacağını duyurdu. SPK tarafından yayımlanan personel alım açıklamasında alımların İstanbul Temsilciliğinde görevlendirilmek üzere yapılacağı bildirildi. 

Aşağıda Kamu İlanları olarak paylaştığımız üniversite bölümlerinden mezun adayların başvuru yapabileceği personel alım ilanında yer alan tüm diğer detaylar şu şekilde;

SPK MEMUR ALIM İLANI

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımların Uzman Yardımcılığı kadrosuna yapılacağı ilan edildi. 

Bu kadro için yapılacak olan personel alımları ile kurul bünyesine 20 personel istihdamı sağlanacak. KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak olan başvurular için taban başvuru puanı en az 75 puan. 

İlan için talep edilen diğer başvuru koşulları arasında en önemlisi ise öğrenim şartı. İlana çok sayıda üniversite bölümünden mezun olan adaylar başvuru yapabilecek.

İlana Başvuru Yapabilecek Bölümlerin Listesi

BAŞVURU KOŞULLARI

Öğrenim ve KPSS şartını sağlayan adaylardan talep edilen başvuru şartları arasında yaş ile DMK’da yer alan genel başvuru koşulları bulunuyor. İşte SPK 20 Uzman Yardımcısı alımı için öğrenim şartı dışında yer alan diğer başvuru koşulları

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayımlanana personel alım ilanı için adayların; Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, erkek adaylar için askerlik şartını sağlamak, sağlık durumu itibariyle görevini yapmaya engeli olmamak ve güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak gibi genel koşulların yer aldığı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımaları gerekiyor. 

Bu şartın dışında adayların ; ÖSYM tarafından (A) grubu kadrolar için 2018 ve 2019 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS), KPSSP1, KPSSP2, KPSSP3 veya KPSSP28 puanının 75 ve üzeri olması gerekiyor. 

Diğer Koşullar

01 Ocak 2019 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, Sermaye Piyasası Kanunu ve diğer mali yasalara göre suç sayılan bir eylem dolayısıyla aleyhine verilmiş bir hüküm bulunmamak, Giriş işlemleri dolayısıyla gerçeğe aykırı bilgi ve belgeler vermemek, beyanda bulunmamak.

BAŞVURU SÜRECİ

SPK 20 memur alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını 18 Eylül 4 Ekim tarihleri arasında yapacaklar. Başvurular kurula ilan metninde yer alan tüm evrakların teslim edilmesi suretiyle yapılacak. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir