Personel Alımı

8 İl İçin En Az Lise Mezunu İnfaz Koruma Memuru, Şoför ve Hizmetli Alım İlanı

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu memur alımı başvuru süreci başladı. Bu çerçevede kurum bünyesine yapılacak personel alımlarına dair tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

Özelliikle ilanda yer alan açık kadro bilgileri, ilanlara başvuru şartları ve alımların nasıl yapılacağı ile ilgili tüm detayları siz okuyucularımız ile paylaşıyoruz.

İşte tüm bilinmesi gerekenler ile Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu personel alım ilanı. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Adalet Bakanlığı ATK tarafından yayımlanan personel alım ilanında çok sayıda pozisyonda personel alımları olacağı bilgisi verildi. 

Lise, önlisans ve lisans mezunu düzeyinden adayların başvuru yapabilecekleri bu personel alım ilanında yer alan en dikkat çekici kadro İnfaz Koruma Memuru. Bu kadronun dışında kurum Şoför ve Hizmetli kadroları için de alım yapacak. 

İlanda yer alan diğer kadrolar ise şu şekilde;

Biyolog, Diğer Teknik Hizmetler Personeli (Kimyager), Büro Personeli, Teknisyen, Hemşire, Laborant, Sağlık Teknikeri ve Diğer sağlık Personeli (Sağlık Teknisyeni).

İnfaz Koruma Memuru Alımı

İnfaz Koruma Memuru en az lise mezunu kadın adaylar arasından alınacak. Alımlar sadece kurumun İstanbul’da yer alan birimlerine yapılacak. 

Şoför Alım İlanı

Şoför alımları 3 farklı şehirde yer alan birimlerine yapılacak. Ankara, İzmir ve Antalya’da bulunan Adli Tıp Kurumu birimlerine şoför alımı gerçekleştirilecek. Lise mezunu adayların başvuru yapabileceği Şoför alımlarında adayların E sınıfı sürücü belgesine sahip olması isteniyor. 

Hizmetli Alım İlanı

Adli Tıp Kurumu tarafından yayımlanan personel alım ilanında yer alan bir diğer kadro ise Hizmetli pozisyonu. Bu kadro için başvuru yapacak adaylar başvurularını 5 farklı şehir için yapacak. Lise mezunu olmanın yeterli olacağı personel alımları kurumun Diyarbakır, Erzurum, Van, Şanlıurfa ve Antalya birimlerine yapılacak. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Adalet Bakanlığı, Adli Tıp Kurumu personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını aşağıda yer alan koşullar çerçevesinde yapacaklar. 

Yaş Şartı

Adayların merkezi sınavın yapıldığı (KPSS-2018) yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak şartını sağlamaları isteniyor. Bu bilgiye göre ilana 1 Ocak 1983 tarihinden sonra doğanlar başvuru yapabilecek. 

KPSS Şartı

İlan için en önemli koşul olan KPSS şartında adayların ilgili puan türünden en az 70 KPSS puanına sahip olmaları isteniyor. 

İLAN İÇİN BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI

Söz konusu personel alımı için adaylar başvurularını 6 Eylül tarihine kadar yapabilirler. Halen devam eden başvuru süreci için adayların Adli Tıp Kurumu’nun internet sitesinden başvuruda bulunmaları gerekiyor. Bu detaylar için ilan metnini inceleyebilirsiniz.

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir