Personel Alımı

81 İle 8 Bin Bekçi Alımı Ön Başvuruları Başladı! Başvuru Formu ve İşlemleri

Polis Akademisi Başkanlığı haftasonunda yayımladığı bir duyuru ile 81 şehre 8 bin Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı için ilanı yayımlamıştı. 

Yayımlanan bu ilanda Bekçi alımı başvurusunda bulunacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları ile ilanlara başvuru yapacak adayların yapmaları gereken tüm işlemleri Kamu İlanları olarak sizlere aktarıyoruz. 

İşte 8 bin Bekçi alımı için bilinmesi gereken tüm ayrıntılar,

8 BİN BEKÇİ ALIMI BAŞVURU KOŞULLARI

8 bin bekçi alım ilanına başvuru yapacak adayların Çarşı ve Mahalle Bekçisi alım yönetmeliğinde yer alan tüm koşulları sağlamaları gerekiyor. İlan metninde yer alan bu koşulları sizlere ayrıntıları ile aktarıyoruz. 

Genel Başvuru Koşulları

İlgili yönetmelikte yer alan ve tüm adayların sağlaması istenilen genel başvuru koşulları arasında ”Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az 167 cm boyunda olmak, Beden kitle indeksi 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak. Başvuru yaptığı İL sınırları içerisinde EN AZ BİR YILDIR ikamet ediyor olmak,  Askerlik ödevini bitirmiş olmak, Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahküm bulunmamak, Memuriyete engel bir hali bulunmamak, Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak” koşulları bulunuyor. 

Yaş Şartı

Bekçi alım ilanında adaylardan talep edilen yaş şartı detayları; 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış (18/03/2001 tarihinde ve öncesinde doğmuş olmak) ve 31 yaşından gün almamış (18/03/1989 tarihinde ve sonrasında doğmuş olmak) olmak,

Öğrenim Şartı

Söz konusu Bekçi alım ilanına en az lise mezunu adaylar başvuru yapabilecek. 

Askerlik Şartı

Bekçi alım ilanlarına askerlik görevini tamamlamış adayların başvuruları kabul edilecek. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Bekçi alım ilanına başvuru yapacak adaylar öncelikle elektronik olarak ön başvuru yapacaklar. Ön başvurular Polis Akademisi Başkanlığı’nın internet sitesi üzerinden e-Devlet şifresi yapılacak.

Ön başvuru yapılacak internet adresi için TIKLAYINIZ

Bekçi alım haberlerinden anında haberdar olmak için

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir