Personel Alımı

Adalet Akademisi, CTE ve ATK En Az 60 KPSS İle Memur ve KPSS Kadrolu İşçi Alıyor

Adalet Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren kurumlar yayımladıkları duyurular ile personel alımı yapmaya devam ediyorlar. Bu haberimizde siz okuyucularımıza bu üç kurum tarafından yayımlanan ilanları derledik. 

En az lise mezunu adaylar arasından kadrolu kamu işçisi yapacak olan kurumlar KPSS puan sıralaması esasına göre ise memur alımı yapacaklar. 

Öğrenim düzeyi ve mesleki şartlara göre yapılacak olan personel alımlarına ilişkin bilinmesi gereken tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMLARI

Adalet Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren ve personel alımı yapacağını ilan eden kurumların listesi şu şekilde.

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü

Adalet Bakanlığı, Adalet Akademisi

KADRO VE KONTENJAN DETAYLARI

Yukarıda yer alan kamu kurumları tarafından ilan edilen memur personel ve kadrolu kamu işçisi kadroları ile alım yapılacak personel sayıları şu şekilde;

ADLİ TIP KURUMU MEMUR ALIM İLANI

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu, Resmi Gazete aracılığıyla yayımladığı bir duyuru ile sözleşmeli kamu personeli alımı gerçekleştireceğini bildirdi. Kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanında yer alan açık kadrolar ise şunlar; Biyolog, Diğer Teknik Hizmetler Personeli (Kimyager), Büro Personeli, Destek Personeli, Teknisyen, Hemşire, Laborant, Sağlık Teknikeri, İnfaz Koruma Memuru ve Diğer sağlık Personeli (Sağlık Teknisyeni).

İlanda yukarıda yer alan kadrolara yapılacak alımların en az lise mezunu düzeyinden ve 70 KPSS puan şartı ile yapılacağı açıklandı. 

CTE MEMUR ALIM İLANI

Adalet Bakanlığı 2019 yılı personel alımları kapsamında yayımlanan bir diğer personel alım duyurusu ise Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine olacak. Kurum tek bir kadrodan 300 personel alımı yapacak. Alımlar İdare Memur kadrosuna olacak.

En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakülte ve yüksekokullardan veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun adayların başvuru yapabileceği ilan için 70 KPSS puan şartı bulunuyor. 

ADALET AKADEMİSİ

Adalet Akademisi yayımladığı bir duyuru ile kamu işçisi kadrolarına alım yapacağını duyurdu. KPSS’siz ve 60 KPSS puan şartı ile yayımlanan ilanda yer alan kadrolar şunlar. 

Türkiye Adalet Akademisi tarafından yayımlanan personel alım ilanına göre kurum 3 farklı pozisyondan 40 personel alımı yapacak. Alımlar Temizlik Görevlisi, Bahçıvan – Peyzaj Bahçıvanı, Şoför (Yolcu Taşıma) pozisyonları için olacak. 

Sadece Şoför kadrosu için 60 KPSS şartı bulunurken Temizlik personeli kadrosu en az ilkokul mezunu, Bahçıvan kadrosu ise en az lise mezunu düzeyinden KPSS’siz yapılacak. 

İlan detayları

Aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ilanlara dair detaylara ulaşabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu ilan detayları için TIKLAYINIZ

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ilan detayları için TIKLAYINIZ

Adalet Bakanlığı, Adalet Akademisi ilan detayları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir