Personel Alımı

Adalet Bakanlığı 1300 Hakim ve Savcı Alım İlanı DPB’de Yayımlandı

Adalet Bakanlığı 2019 yılı hakim ve savcı alım ilanı, bakanlığın internet sayfasından adaylara duyurulmuştu. 

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuru metninde, 1300 Hakim ve Savcı ile İdari Yargı Hakim adayı alımı yapılacağı bildirildi. Adalet Bakanlığı’nca yayımlanan başvuru kılavuzunda alımlara ilişkin kontenjan kadrosu şu şekilde açıklandı. 

İlan Metnine Göre;

* 1000 adlî yargı hâkim ve savcı adayı,

* 200 avukatlık mesleğinden hâkim ve savcı adayı,

* 100 idari yargı hâkim adayı alımı yapacak. 

BAŞVURU ESASLARI

Adalet Bakanlığı’nca yayımlanan başvuru kılavuzunda yukarıda yer alan kadrolara sınav usulü personel alımı olacağı ilan edildi. Bakanlık ilgili kadrolar için başvuruda bulunacak adayların sınavlarının Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 29 Aralık 2019 Pazar günü Ankara’da iki oturumda yapılacağını bildirdi. 

Başvuru işlemlerine ilişkin bilgilerinde yer aldığı başvuru kılavuzunda adaylara şu bilgiler verildi.

Sınava başvurular, 31 Ekim – 7 Kasım 2019 tarihleri arasında elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) yapacaklar

Başvuruların tamamlanması için adayların ayrıca Adalet Bakanlığı’nca açıklanan sınav ücretinin belirtilen tarihler arasında yatırılması gerekiyor. Sınav başvurularını elektronik olarak yapan ve sınav ücretini yatıran adaylar 29 Aralık tarihinde sınava girecekler. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir