Personel Alımı

Adalet Bakanlığı 15 bin personel alım ilanı yayınlayacak! Başvuru şartları neler?

Türkiye’de milyonlarca iş arayan en az lise mezunu vatandaş kamu personeli olmak için kamu kurumları tarafından yayınlanacak personel alım ilanını bekliyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan 2020 bütçesine göre binlerce kişinin yayınlanmasını beklediği personel alım ilanları Adalet Bakanlığı tarafından önümüzdeki günlerde yayınlanacak.

ADALET BAKANLIĞI 15 BİN PERSONEL ALIMI YAPACAK!

Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulan 2020 yılı bütçe raporundan çıkarılan bilgilere göre Adalet Bakanlığının 2019 yılı ve 2020 yılında toplamda 15 bin memur alımı yapacağı tespit edildi. Buna göre Adalet Bakanlığı 2019 yılı sonunda 7 bin 219, 2020 yılında ise 8 bin kamu personeli alımı yapacak.

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANLARININ YANI SIRA MODERN CEZAEVLERİ YAPACAK!

Ayrıca yayınlanan bütçeye göre Adalet Bakanlığı 2020 yılında 19 Milyar 751 milyon bütçeye sahip olduğu belirlendi. Adalet Bakanlığı’na ayrılan bu bütçeyle 2019’un sonunda 28 modern cezaevi yapılması bekleniyor.

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI ŞARTLARI!

Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanacak personel alım ilanlarında adaylarda şu şartlar aranacak:

Türk vatandaşı olmak,

Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,

657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

Kamu haklarından mahrum olmamak,

Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir