Personel Alımı

Adalet Bakanlığı 35 Kamu Personeli Alımı İçin Süreç Doluyor

Adalet Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı’nın internet sayfası üzerinden yayımladığı bir duyuru ile kamu personeli alımı yapacacağını açıklamıştı. En az lise mezunu olan adayların başvuru yapabileceği memur alım ilanında toplam 35 personel alımı olacağı duyurulmuştu. 

Güvenlik Görevlisi ile Aşçı kadrolarına yapılacak bu personel alımlarına başvuru süreci doluyor. İlana başvuruda bulunacak adaylar için detayları ve yapılacak işlemleri tekrar hatırlatıyoruz. 

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI

Adalet Bakanlığı’nca yayımlanan personel alım ilanında 2 farklı kadroda toplam 35 personel alımı yapılacağı alımların en az lise mezunu adaylar arasından olacağı bildirilmişti. KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak olan personel alımlarında yer alan diğer özel koşullar ise şöyle oldu. 

Güvenlik Görevlisi Kadrosu için; bu pozisyona başvuruda bulunacak adayların En az lise veya dengi okul mezunu olmak, Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına (silahlı ibareli) sahip olmak, Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü 30 yaşını bitirmemiş olmak,, Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak, şartlarını sağlamaları isteniyor. 

Aşçı Kadrosu için; ilanda yer alan asşçı kadrosuna başvuru yapacak olan adayların sağlamaları gereken koşullar arasında ise En az lise veya dengi okul mezunu olmak Halk eğitim müdürlüklerinin veya diğer resmî kurum veya kuruluşların ilgili branşta düzenlediği kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olmak, koşulları yer aldı. 

Genel Başvuru Koşulları

İlan metninde yer alan özel başvuru koşullarına haiz olan adaylar KPSS ve diğer genel şartları da sağlamaları gerekiyor. 

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak ve alım yapılacak öğrenim türüne göre ilgili KPSS’den en az 70 puan almış olmak. 

BAŞVURU İÇİN SON GÜN

İlana başvuruda bulunacak olan adaylar başvurularını 22 Ocak tarihine kadar yapacaklar. Başvurular ilan metninde yer alan evrakların bakanlığın ilgili birimine teslim edilmesi suretiyle gerçekleştirilecek. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuya memur alım ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir