Personel Alımı

Adalet Bakanlığı 50 ve 70 KPSS Puanıyla 471 Memur Alımı Yapıyor

Adalet Bakanlığı 2019 yılı personel alım planlaması kapsamında iki farklı ilan için başvuru süreci sürüyor. 

Adalet Bakanlığı’nın kendisine ait internet sitesi üzerinden ve Resmi Gazete aracılığıyla duyurulan bu personel alım ilanlarında toplam 471 memur alımı yapılıyor. 

Bu alımlarda yer alan açık kadrolar, başvuru şartları ve ilanlara dair genel bilgileri sizler için tek bir haberde derledik. 

ADALET BAKANLIĞI 471 MEMUR ALIMI YAPIYOR

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımlar tamamı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak. Bu alımlarda adaylar ilanlara KPSS puanları ile başvuru yapacaklar. 

Adalet Bakanlığı CTE personel alım ilanlarının ikisinde de alımların lisans düzeyinden olacağı ilan edildi. Bu çerçevede yayımlanan açık kadrolar ve detayları şu şekilde;

50 KPSS İLE 171 MEMUR ALIMI

Adalet Bakanlığı CTE tarafından yayımlanan ilk ilana KPSS’ye girmiş adaylar başvuru yapabilir. Yani ilan 50 ve yukarı KPSS puan şartıyla duyuruldu. İlana başvuru yapacak adaylar 4 kadro için başvuru yapacaklar. Bu kadrolar arasında Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Öğretmen ve Veteriner kadroları bulunuyor. İlana göre CTE bünyesine 108 Psikolog, 24 Sosyal Çalışmacı, 36 Öğretmen ve 3 Veteriner Hekim alımı yapılacak. 

İlan için belirlenen öğrenim şartı detayları ise şu şekilde,

Psikolog unvanına başvuracak adaylar için psikoloji lisans, Sosyal çalışmacı unvanına başvuracak adaylar için sosyal hizmetler lisans, Veteriner hekim unvanına başvuracak adaylar için veteriner hekimliği lisans programlarından mezun olmaları gerekiyor. Öğretmen kadroları ise ilan metninde tablo halinde adaylara aktarıldı. 

Bu memur alım ilanı için başvurular 7 Ağustos tarihinde sona erecek.

70 KPSS İle 300 MEMUR ALIMI

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri tarafından yayımlanan son memur alım ilanı 300 memur alımı için duyuruldu. Tek bir pozisyon için ülke geneli alım yapılacağını açıklayan CTE Genel Müdürlüğü alımların İdare Memuru Öğrencisi kadrosuna olacağını duyurdu. 

En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakülte ve yüksekokullardan veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak, şartıyla ilan edilen memur alım ilanına adaylar 70 KPSS puanları ile başvuru yapabilecekler. 

İlana son başvuru tarihi 2 Eylül olarak açıklandı. 

İLAN METİNLERİ

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını Adalet Bakanlığı birimlerine yapacaklar. Başvurular ile ilgili detaylar için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.

50 KPSS ile 171 Memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

70 KPSS ile 300 Memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir