Personel Alımı

Adalet Bakanlığı 60 ve 70 KPSS İle Memur Alımı: Mütercim, Hizmetli, Sosyal Çalışmacı

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında çok sayıda kadroda personel alımı olacağı bilgisi verilmişti. Parça parça yayımlanan bu personel alım ilanlarından 3 duyuru için başvuru süreci devam ediyor. 

Kamuilanlari.com olarak bu haberimizde Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan ve başvuru süreci devam etmekte olan personel alım ilanlarını derledik. 

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANLARI

Adalet Bakanlığı’nca yayımlanan personel alım ilanlarından başvuru süreci devam eden ilanlarına adaylar Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan esasına göre başvuru yapacaklar. İlanlarda yer alan bilgilere göre halen bakanlığın iki ilanı için 60 KPSS puanıyla başvuru yapılabileceği açıklanırken bir ilan için ise 70 KPSS puanıyla başvuru yapılacak. 

Bu çerçevede bakanlık tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan kadro detaylarını, başvuru şartlarını ve ilanlara dair ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

İLANLARDA YER ALAN KADROLAR

Söz konusu personel alım ilanlarında adayların en çok dikkat ettikleri koşul KPSS şartı. Bizlerde kadro detaylarını sizlere aşağıda bu şarta göre kategorilere ayırdık.

60 KPSS İle Yayımlanan İlk İlan: Adalet Bakanlığı Merkez Teşkilatı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü bünyesine 60 KPSS puan şartıyla Çözümleyici alımı yapacağını duyurdu. Bu kadro için yayımlanan ilan Bilişim Personeli pozisyonuna giriyor. Alımlara üniversite mezunu düzeyinden olacak. 

60 KPSS İle Yayımlanan İkinci İlan: Adalet Bakanlığı Merkez Teşkilatında görevlendirmek üzere ilan edilen diğer personel alım ilanında tek bir kadrodan 7 personel alımı yapılacağı duyuruldu. Bakanlık bu ilan için adayların Mütercim pozisyonu başvurusunda bulunacaklarını bildirdi. İlana göre alımlar yine üniversite mezunu adaylardan olacak. 

70 KPSS İle Yayımlanan İlan: Adalet Bakanlığı tarafından ilan edilen başvuru süreci devam eden diğer ilan ise Adalet Bakanlığı Merkez ve Taşra teşkilatı birimleri için yayımlandı. Bu ilanda 70 KPSS puanıyla toplam 276 personel alımı yapılacağı duyuruldu. İlanda yer alan açık kadrolar; Avukat, Destek Personeli (Hizmetli), Teknik Destek Personeli (İstatistikçi), Psikolog ve Sosyal Çalışmacı.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

İlanlara başvuru da bulunacak her aday öncelikle özel şartlara haiz olmak durumunda kadro kadro belirtilen bu şartlara haberimizin altından ulaşabilirsiniz. İlanlarda yer alan ve her kadro için ortak bu şartları sizlere aşağıda aktarıyoruz.

Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, İlanda yer alan öğrenim şartlarını sağlamak, Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek, KPSS Şartını sağlamak. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

İlanlarda yer alan genel ve özel şartlara dair ayrıntılar ile başvuru sürecine dair detaylara aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz.

60 KPSS ile yayımlanan ilan için TIKLAYINIZ

60 KPSS ile yayımlanan ikinci ilan için için TIKLAYINIZ

70 KPSS ile Hizmetli, Teknik Personel alımı için  TIKLAYINIZ

Memur Alım İlanlarını Yakından Takip Etmek İçin Bizleri Takip Edin

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir