Personel Alımı

Adalet Bakanlığı CTE KPSS Puanıyla 300 Memur Alımı İçin İlan Yayımladı

Adalet Bakanlığı 2019 yılı personel alımı planlaması kapsamında yeni bir duyuru daha yayımlandı. Resmi Gazete’de yayımlanan duyuru kapsamında Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine memur alımı olacağı ilan edildi. 

Alımlar sözlü sınav esasına göre yapılacak. İlana başvurular ise öğrenim şartı ile KPSS puanına göre yapılacak. 

Kamuilanlari.com olarak Adalet Bakanlığı tarafından yeni yayımlanan personel alım ilanı sizlerle buluşturuyoruz. İşte alım yapılacak kadro ve detayları,

CTE PERSONEL ALIM İLANI

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımların İdare Memuru Öğrencisi kadrosuna yapılacağı bildirildi.İlana göre bu kadro için bakanlık 300 personel alımı gerçekleştirecek. 

İlan için açıklanan başvuru şartları ve ilana başvuruların nasıl yapılacağı detayları ise şu şekilde;

BAŞVURU ŞARTLARI

CTE bünyesine alımı yapılacak İdare Memuru kadrosu için başvuru yapacak adayların öncelikle Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan genel şartların tamamını sağlamaları gerekiyor. DMK’da yer alan genel koşullar ise; Türk Vatandaşı olmak, medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak, görevini yapmaya engel sağlık sorunu olmamak.

Adayların bu şartların yanı sıra KPSS, Öğrenim ve Yaş şartlarını sağlamaları gerekiyor. 

Yaş Şartı

Adalet Bakanlığı CTE İdare Memuru kadrosuna başvuruda bulunacak adayların 2 Eylül tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmaları ve 35 yaşını bitirmemiş olmalarını istiyor. 

Öğrenim Şartı

Bakanlık tarafından açıklanan başvuru şartına göre ilana lisans bölümlerinden mezun olan öğrenciler başvuru yapabilecek. ”En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakülte ve yüksekokullardan veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak,”

KPSS Şartı

İlana başvurular KPSS puanına göre yapılacak. Bakanlık adayların 2018 KPSS LİSANS sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmalarını talep ediyor. 

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bu memur alım ilanına başvuru yapacak tüm adayların ayrıca güvenlik soruşturma sonuçlarının olumlu olması gerektiğini duyurdu. 

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

Adalet Bakanlığı CTE tarafından açıklanan memur alım ilanı için başvuru yapmayı düşünen adaylar başvurulaırnı 19 Ağustos tarihinden itibaren yapabilecekler. 2 Eylül tarihine kadar devam edecek başvuru işlemleri için aşağıda yer alan başvuru evrakları Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılıklarına bağlı bilgi işlem şube müdürlükleri, şeflikleri ve bürolarına şahsen teslim edilecek. Adalet Bakanlığı sadece şahsen yapılacak olan başvuruların kabul edileceğini duyurdu. 

Başvuru Evraklar: Başvuru Formu, Adlî sicil ve arşiv kaydının bulunmadığına dair beyan, Öğrenim durumlarını gösteren belgenin noter onaylı sureti, -2018 KPSS LİSANS sınavı KPSSP3 puan türünü gösterir sınav sonuç belgesinin çıktısı, 2 biyometrik fotoğraf, -Fotoğraflı özgeçmiş, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık numarası bulunan fotoğraflı kimlik belgesi (nüfus cüzdanı veya pasaport) fotokopisi, Sınav başvuru tarihi itibarıyla güncel askerlik durum belgesi 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir