Personel Alımı

Adalet Bakanlığı En Az İlköğretim Mezunu Memur Personel Alımı Yapacağını Duyurdu

Adalet Bakanlığı İstanbul Adliyesi kendisine ait internet sitesi üzerinden bir duyuru yayımlayarak personel alımı yapacağını duyurdu. 

En az ilköğretim mezunu adayların başvuru yapabileceği memur personel alımlarına ilişkin ilan edilen bilgiler sizlerle. 

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI

İstanbul Adliyesi yayımladığı duyurusunda alım yapılacak kadroyu Mütercim Tercüman olarak duyurdu. 

Bu pozisyon için başvuruda bulunacak adayların öğrenim şartının dışında meslkei özelliklere de haiz olunmasının gerektiğinin ilan edildiği başvuru duyurusunda yer alan o koşullar ve o koşullara ek diğer maddeleri sizlerle paylaşıyoruz. 

Başvuru Kılavuzunda Yer Alan Koşullar

İlan metninde yer alan ilk koşul adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması veya 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesine göre düzenlenmiş olan Mavi Kart sahibi olması.

Bu koşulu sağlayan adaylardan talep edilen diğer şart ise en az ilköğretim mezunu olması ve yaş şartını sağlaması. Üst sınırın bulunduğu yaş şartında adayların 18 yaşını tamamlamış olmasını istiyor. 

Tercüman alım ilanı için adayların ayrıca başvuru tarihinde fiil ehliyetine sahip olması talep ediliyor. Disiplin yönünden meslekten ya da memuriyetten çıkarılmamış veya sanat icrasından yasaklanmamış olması, .Komisyonunun bağlı bulunduğu il çevresinde oturmak veya bir meslekî faaliyeti icra etmesi, Başka bir komisyonun listesinde kayıtlı olmaması maddeleri de diğer koşullar. 

Başvuru İşlemleri

Adalet Bakanlığı Tercüman alım ilanlarına başvurular 1 Ekim tarihinde başlayacak 31 Ekim tarihine kadar devam edecek. Bu tarihe kadar vatandaşlar başvurularını Komisyon Başkanlığına veya Komisyon Başkanlığına gönderilmek üzere mahallî Cumhuriyet Başsavcılıklarına şahsen yapabilirler. 

İlan için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir