Personel Alımı

Adalet Bakanlığı KPSS Şartı Olmadan 700 İcra Personeli Alımı için İlana Çıktı

Adalet Bakanlığı Türkiye geneli ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere kamu personeli alımı yapacağını ilan etti. Açıktan ve naklen yapılacak alımların iki kadrodan olacağı bildirildi. 

Adalet Bakanlığı’nca ilan edilen alımlara dair tüm kadro detayları, başvuru şartları ve alımlara başvurular için yapılması gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz. 

ADALET BAKANLIĞI’NDAN 700 KİŞİLİK PERSONEL ALIM İLANI

Adalet Bakanlığı, Resmi Gazete aracılığıyla ilan ettiği personel alımlarına ilişkin yapmış olduğu açıklamasında 700 kamu personeli istihdamı sağlanacağını duyurdu. 

İki kadroya yapılacak olan bu personel alımları İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı pozisyonlarına olacak. 

Yazılı ve sözlü sınav esasına göre yapılacak alımlar için adaylardan KPSS puan şartı talep edilmiyor. Öğrenim, yaş ve diğer özel şartların yer aldığı duyuruda yer alan açık kadro detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Adalet Bakanlığı’nın ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere yayımlanan personel alım duyurusunda, adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları da yer aldı. 

Özel ve genel başvuru şartlarıyla istihdam edilecek İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı alımları için ilan edilen o başvuru şartları şunlar;

Adalet Bakanlığı adayların öncelikle Türk vatandaşı olmaları gerektiği bildirdi. Yaş şartınında bulunduğu alımlarda adayların 35 yaşını doldurmamış olması gerekiyor. Bu şarta göre ilana 01.01.1984 ve sonrasında doğmuş olanlar başvuru yapabilecekler. 

Öğrenim Şartına göre ise İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı alımlarına başvuru yapabilmek için Hukuk fakültesi, adalet meslek yüksek okulu, meslek yüksek okullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi ön lisans programı mezunu olmak gerekiyor. 

Diğer Koşullar

Görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak ve Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan ilan için gerekli başvuru koşullarını sağlayan adaylar başvurularını Kasım içinde yapılacak. Adaylar başvurularını ÖSYM üzerinden elektronik ortamda yapacaklar. Başvuru işlemleri 7 Kasım tarihinde başlayacak ve 14 Kasım tarihinde sona erecek. 

700 İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir