Personel Alımı

Adalet Bakanlığı KPSS Şartsız 5 Bin Personel Alım İlanı: Öğrenim ve Mesleki Koşullar

Kamu kurumları tarafından yayımlanan tüm personel alım ilanlarını siz okuyucularımıza aktarmaya devam ediyoruz. 

Bu çerçevede Adalet Bakanlığı tarafından adaylara duyurulan personel alım ilanına dair tüm ayrıntıları sizlere aktarıyoruz. İşte 5 bin kişinin alınacağı personel alım duyurusu. 

ADALET BAKANLIĞI 5 BİN PERSONEL ALIM İLANI

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan 5 bin personel alım ilanında alımların tek bir pozisyondan olacağı duyuruldu. Bakanlığın ilgili birimlerinde görevlendirilmek üzere yayımlanan ilanda Arabulucu alımı olacağı bildirildi. 

Bu alımlar için yazılı ve sözlü sınav düzenleyecek olan bakanlık sınav sonuçlarına göre alımları gerçekleştirecek. 

Peki bu kadro için yayımlanan başvuru şartları neler? Adaylardan hangi koşullara haiz olmaları talep ediliyor? Tüm detayları ile sizlerle. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar için Adalet Bakanlığı başvuru kılavuzunda yer alan başvuru şartları madde madde şu şekilde;

Bakanlık ilan için adayların Türk vatandaşı olmasını, tam ehliyetli olmasını, kamu haklarından mahrum olmamasını, güvenlik soruşturması sonucunun olumlu olmasını talep ediyor. Genel şartların dışında ilanda belirleyici olan başvuru koşulları şu şekilde, 

Hukuk fakültesinden mezun olmak veya yabancı bir hukuk fakültesini bitirip de Türkiye’deki hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarı belgesi almış bulunmak, Mesleğinde en az beş yıllık kıdeme sahip olmak, Arabuluculuk eğitimini tamamlamak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Gerekli koşulları sağlayan adaylar başvurularını 19 Ağustos 2019 – 02 Eylül 2019 tarihleri arasında yapacaklar. Başvurular elektronik ortamda yapılacak. Bakanlığın sistemine giriş yapaca adaylar kendilerine ait bilgileri ve talep edilen gerekli evrakları sisteme girerek başvurularını elektronik olarak tamamlayacaklar. 

5 bin Arabulucu alımı ilan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir