Personel Alımı

Adalet Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatı 1380 Memur Alım İlanı

Adalet Bakanlığı merkez ve taşra birimlerinde görevlendirmek üzere sözleşmeli personel alımı yapacak. Toplam 1380 personel alımının olacağı ilana ilişkin tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

ADALET BAKANLIĞI 1380 PERSONEL ALIM İLANI

Adalet Bakanlığı’nın çeşitli birimlerinde görevlendirmek üzere yayımlanan personel alım ilanında yer alan açık kadrolar şunlar: Avukat, Destek Personeli (Hizmetli), Teknik Destek Personeli (İstatistikçi), Psikolog ve Sosyal Çalışmacı. 

Kadro ve Öğrenim Şartı Detayları

1380 PERSONEL ALIM İLANI

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan 1380 personel alım ilanı için ilan metninde yer alan başvuru şartları şu şekilde.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Lisans mezunları için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3, önlisans mezunları için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2018 Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almış olmak., Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, 

Özel Şartlar

Yukarıda yer alan ve her kadro için geçerli olan genel şartları sağlayan adaylar aşağıda yer alan özel şartları da sağlamak zorundalar. 

A- Avukat:

a) Hukuk fakültesinden ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurt dışındaki öğretim kuramlarından mezun olmak, b) Başvuru tarihinin son günü itibarıyla avukatlık ruhsatına sahip olmak.

B- Destek Personeli (Hizmetli):

En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

C- Psikolog:

Psikoloji lisans bölümünden mezun olmak.

D- Sosyal Çalışmacı:

Sosyal Hizmet veya Sosyal Hizmetler lisans bölümlerinin birinden mezun olmak. E- Diğer Teknik Hizmet Personeli (İstatistikçi) İstatistik lisans bölümünden mezun olmak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Söz konusu personel alımları için başvuruda bulunacak adaylar başvurularını 5 Temmuz tarihi ile 19 Temmuz tarihleri arasında yapacaklar. 

Başvurular ilan metninde yer alan ve aşağıda siz okuyucularımızla paylaştığımız başvuru evraklarının kuruma teslim edilmesi suretiyle yapılacak.

Başvuru Formu, Bitirdiği okul diploması ya da okul çıkış belgesinin aslı veya onaylı sureti, 2018-KPSS sonuç belgesi, Güvenlik Soruşturması Formu, Fotoğraflı özgeçmiş, Erkek adaylar için askerlik durum belgesi Sağlık açısından engeli bulunmadığına dair yazılı beyan

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir